Cilde En İyi Gelen Vitaminler | Serumlar Kapsül Takviyeler

Cilde en iyi gelen vitaminler

Tüm vücudun ihtiyacı olan vitaminler, eksik olduğunda cilt üzerinde de leke, sivilce, kızarıklık, kararma, sarılık, kırışıklık gibi görülebilir etkiler oluştururlar. Peki cilde en iyi gelen vitaminler hangileri? Serumlar kapsüller ve takviyeler arasından hangisini kullanırsak ne işe yarar?

Elbette genetik faktörün de etkisi var fakat kozmetik ürünlerle bir yere kadar verim alınabilir. Önemli olan cildin veya saçın neye ihtiyacı olduğunu anlamak ve buna göre uygun vitamini kullanmak.

Hangi vitaminler cilde iyi gelir parlak cilt için yapılması gerekenler

Bazı serumlar güneş ışınlarına, hava kirliliğine veya sigara kullanımına bağlı yaşlanma belirtileri üzerinde çok etkili, bazıları ciltte sarılık, lekelenme, kırmızı noktalar veya sivilce üzerinde. Kişinin ihtiyacına göre gerekli vitaminler yerine koyulduğunda oldukça verim alınıyor.

Sağlıklı ve parlak bir cilt için yapılması gerekenler

Sağlıklı ve parlak bir cilt için ne yapılmalı? Hem lekelerden, kırışıklıklardan, sarılıklardan, ton farklılıklarından ve sivilcelerden kurtulmak için hem de kırışıklıkları azaltmak ve cilde canlılık vermek için ne yapmalı?

  • Düzenli olarak temizlemek ve nemlendirmek
  • Günde ortalama 2-3 litre su içmek
  • Vitamin ve mineral destekleri kullanmak
  • Sağlıklı beslenme
  • Egzersiz, spor

Parlak bir cilt için ne yemeli? denildiğinde bunun cevabı günde mutlaka bir kaç porsiyon antioksidan yiyecek tüketmektir. Gözeneklerin açılması için haftada 1 kez peeling yapılmalı ve 3 kez de egzersiz yapılmalı. Çünkü terlemek vücuttan toksin atmanın en kolay yolu.

Hc Care retinol serum yorumlar ve inceleme

Parlak bir cilt için ne yemeli

Elbette sağlıklı ve parlak bir cilt için yapılması gerekenler listesinde cildi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez temizleyip nemlendirmek, gerekli serumları düzenli olarak kullanmak ve beslenmeye dikkat etmek gerekiyor.

Güzel bir cilt için nasıl beslenmeli denildiğinde günlük listemize eklememiz gereken yiyecekler domates, brokoli, ceviz, avokado, limon, balık, yeşil yapraklı sebzeler, tatlı patates, portakal ve yabanmersini, ahududu, böğürtlen gibi orman meyveleri ilk sırada geliyor.

Solgar vitamin b-complex 50

Sülfat ve paraben içermeyen ürünler kullanmak, günde ortalama 2-3 litre su tüketmek ve cildin ihtiyacı olan serumları, takviyeleri veya kapsülleri düzenli kullanmak da olmazsa olmazlardan biri.

Cilde en iyi gelen vitaminler hangileri?

Cilde iyi gelen vitamin hapları, ampulleri, kapsülleri ve takviyeleri hayatımıza sokmamız gerekiyor. Bu kadarla da bitmiyor, akşam saatlerinde hava kararmışken uyumak da listede yer alıyor. Şimdi bakalım hangi vitaminler cilde iyi gelir?

Hangi vitaminler cilde iyi gelir

A vitamini, C vitamini, D vitamini, E vitamini ve K vitamini cilt için gerekli vitaminler arasında yer alıyor. Vitaminlerin cilde faydaları arasında yaşlanmayı yavaşlatmak, cilde esneklik katmak, lekeleri yaraları geçirmek ve iltihabı azaltmak geliyor.

A vitamini ciltte ne işe yarar? Kırışıklık ve ince çizgiler üzerinde oldukça etkilidir. Cildin kendini onarmasını ve iyileştirmesini destekler. C vitamini cilde faydaları açısından da çok etkili. Antioksidandır kolajen üretimini destekler bu da cilt tonunu düzenler, lekeleri azaltır ve iyileşmeyi hızlandırarak daha canlı ve parlak bir görünüm sağlar.

D vitamini cilde faydaları açısından çok önemlidir. Özellikle akne tedavisinde yararlıdır, kızarıklık ve iltihabı kontrol altına alır. D vitamini takviyesi oral olarak kullanıldığında tüm deriye esneklik kazandırır.

E vitamini cilt maskesi veya serumu olarak da kullanılabilir, takviye olarak da kullanılabilir. Doktorunuzun kararına göre uygulama yaptığınızda oldukça verim alabilirsiniz çünkü cilde faydaları arasında özellikle güneş yanığına iyi gelmesi ve cildi gençleştirmesi yer alıyor.

Cilt için en iyi serumlar

Çatlaklar ve varis üzerinde etkili, yaraları iyileştirmek ve lekeleri azaltmak K vitamini cilde faydaları arasında. Ayrıca göz altı morlukları nasıl geçer denildiğinde hangi vitamin eksikliği buna yol açar artık biliyorsunuz.

Cilt için en iyi serumlar takviyeler kapsüller

Cilt için en iyi serum olarak satın alacağınız ürün belki de size uygun olmayabilir. Herkesin ihtiyacı farklıdır, bu yüzden sizin neye ihtiyacınız var öncelikle bunu anlayıp ürünü de buna göre almak her zaman daha fazla yarar sağlayacaktır.

Bu durumda cilt için en iyi serumlar takviyeler kapsüller kırışıklık, leke, kızarıklık, sarılık, kırmızı noktalar, kuruluk, cansızlık, akne, sivilce gibi çeşitli sorunların giderilmesi üzerine spesifik olarak kişiye özel olarak seçilip kullanılmalı. Düzenli yüz bakımı ihmal edilmemelidir.

Visited 1 times, 1 visit(s) today