Kuru ve Yağlı Ciltler İçin Makyaj

cilt tipine göre makyaj teknikleri

Kuru cilt için nasıl bir makyaj uygulanmalı? Yağlı cilt için makyaj teknikleri nelerdir? Sağlıklı bir cilt için kuru ve yağlı ciltlerde uygulanması gereken doğru makyaj hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Özellikle düğünler, doğum günleri, partiler gibi eğlenceli organizasyonlara giderken bolca makyaj yapmayı severiz. Cilt tipi nasıl olursa olsun, herkes bir şekilde kendine uygun olduğunu düşündüğü makyajı yapar. Tabii ki cilt alt tonu nasıl anlaşılır yazımı okumuşsa.

Fakat dört adet cilt tipi var. Yağlı cilt, kuru cilt, karma cilt ve hassas cilt. Siz de cilt tipinize göre doğru makyajı yaparsanız hem yüzünüz daha canlı görünür hem de daha sağlıklı olursunuz.

kuru cilt tipi için makyaj

Kuru ciltler için makyaj teknikleri

Kuru cilt akşam yapılan ağır makyajlar için uygun değildir aslında. Kuru ciltlere makyaj  yapmak zordur. Çünkü ciltte kuruluk, pullanma ve makyaj tonunda bölge bölge parçalanmalar ve renk değişimleri olabilir.

Bunu önlemek için cildin yağ oranını düzenleyen ve cildi temizleyip canlandıran Bee Beauty arındırıcı ölü deniz kil maskesini kesinlikle tavsiye ederim.

Makyajınızı yapmadan önce mutlaka cildinizi temizlemelisiniz. Ve makyaj öncesi 5-10 dakika kadar cildinize nemlendirici krem sürüp bekletmelisiniz. Böylece yüzünüz yumuşak ve nemli bir alt tabakaya sahip olacak. Bu aşamada cildi çok güzel bir şekilde nemlendiren Rosense nemlendirici yüz bakım kremini tavsiye ederim.

Artık fondöten veya kapatıcı sürebilirsiniz. Genel çözüm için ise her gün mutlaka en az 1.5 litre su içip, cilt bakımınızı eksik etmemeli ve nemlendirici kullanmalısınız.

yağlı cilt tipi

Yağlı ciltler için makyaj teknikleri

Yağlı ciltler için yoğun ve nemlendiricili fondötenler tavsiye edilmez. Cilt bu fondötenlerle daha da yağlı, parlak ve kötü gözükür. Ayrıca makyaj alttaki kaygan zeminden dolayı, uzun süre kalmaz hemen akıp gider.

Yağlı bir cildiniz varsa makyaj yapmadan önce yüzünüze 15 dakika buz masajı yapın. Nemlendiricili makyaj malzemeleri kullanmayın.

Visited 3 times, 1 visit(s) today