Güneş Yanığına Ne İyi Gelir? Acısı Nasıl Geçer? Krem Önerileri

güneş yanığına ne iyi gelir krem önerileri

Güneş yanığı için krem önerileri isteyen çok kişi oluyor çünkü güneş yanıkları gerçekten çok acı verebiliyor. Sonra da kaşınıyor. Peki bu nasıl geçer? Güneş yanığına ne iyi gelir? Hem doğal yöntemler hem de hayat kurtaracak kremleri sizin için listeledim.

Belki güneşin altında uyuya kaldınız, belki bir an önce bronzlaşmak istediniz, belki de o anda farkına varmadınız ve fazlaca yandınız. Kırışıklık ve lekeler için doğal maske tarifini daha önce anlatmıştım fakat bugünkü konumuz güneş kremleri. Güneşin ışıkları ilk kez tenimizle buluşunca, bir sebepten ötürü gereğinden fazla yanabiliyoruz.

Bazı güneş kremleri ve güneş koruyucular da bu yanıklara sebep olabiliyor aslında. Buna da dikkat etmek gerekiyor.

Hangi güneş kremi kullanılmalı?

Güneş kremi, vücudumuzdaki en önemli organlardan biri olan cilt üzerinde kullanıldığı için direkt olarak emilebiliyor. Güneş kremi uygulandıktan 3 hafta sonra bile hala ciltte emilmemiş kimyasallar bulunabiliyor. Bu yüzden güneş kremi alırken çok dikkat etmek gerekiyor.

C vitamini neden kullanılır? C vitamini takviyesi faydaları neler?

Peki hangi güneş kremi kullanılmalı? Oksibenzone içeren ürünler kullanılmamalı. Bu madde vücudun hormon dengesini bozuyor. Ciltten emilimi de oldukça fazla ve vücutta birikiyor. Bir anne bunu içeren krem kullandığında sütüne de geçiyor, idrarında, kanında da bu madde çıkıyor. Hatta amniyon sıvısında bile.

hangi güneş kremi kullanılmalı

Ben size kullanmamanız gerekenleri yazayım, siz kreminizi alırken içinde bunlar var mı ve bu özelliklere sahip mi kontrol edin. Mesela A vitamini içeren ve sprey formda olanları almayın. 50 SPF üstünde koruması olanları da.

En iyisi evde doğal %95 korumalı güneş yağı yapımı yazımı okuyup, oradaki tarifi hazırlamanız.

Hangi güneş kremi daha iyi diye sorarsanız avobenzon ve ekamsül içerenleri tercih edin. Titanyum dioksit ve çinko oksit içeren ürünler kullanın. Sprey yerine krem ve suya dayanıklı ürünleri tercih edin. 15-50 arası koruma sağlayan güneş kremleri daha iyi. Hem UVA hem de UVB ışınlarından koruyan güneş kremi kullanılmalı.

Bu noktada pirinç suyu maskesini de unutmamak gerek.

Güneş yanığına ne iyi gelir? Güneş yanığı acısı nasıl geçer?

Güneşten fazlaca yandıysanız, cildiniz kızardıysa, dokununca acıyorsa hatta kıyafetiniz deyince bile acıyorsa sizin doğal ilacınız aloe vera. Hem serinletici etkisi var, hem iyileştirici hem nemlendirici hem de antibakteriyel. Kullandığım aloe vera diş macunu hakkında daha önce bir yazı paylamıştım.

güneş yanığına ne iyi gelir

Güneş yanığı acısı en kolay, soğuk duş alarak geçer. Biliyorsunuz elimiz yandığında önce hemen soğuk suyun altına koyarız, işte bu da o mantık. Sıkça serin duşlar almak çok yardımcı olur.

Yanıkların geçmesi için esktra su da içebilirsiniz. Bu da vücuttaki sirkülsyonu ve iyileşme hızını artıracaktır. Eğer kabarma veya su toplaması gibi durum meydana gelirse, patlatmak veya bir şekilde hasar vermek gibi bir hareketten kaçının.

Güneş yanığı için krem önerileri

Yüzdeki güneş yanığı için ne yapılmalı? Bu kremleri kullanın, daha fazla su tüketin ve serin banyolar yapın. Ayrıca güneş yanığı için krem önerilerine mutlaka fito kremi de eklememiz gerekir.

Güneş yanığı için hangi krem kullanılır? Bu listeye hem yanık hem acı hem de lekeler için expigment krem de mutlaka eklemek gerek.

güneş yanığı için krem önerileri

Ayrıca yazın düzenli olarak kakao ve pirinç maskesi yapmak da güneş lekelerinin oluşmasını engeller. Silverdin ve hametan krem de yanıklar için uygun olan diğer krem önerileridir.

Visited 3 times, 1 visit(s) today