Hyaluronic Acid Faydaları Cilde Hyalüronik Asit Uygulaması

Hyaluronic Acid Faydaları Cilde Hyalüronik Asit Uygulaması

Pek çok serumda, maskede ve nemlendirici kremde bulunan hyalüronik asit cildin en önemli günlük ihtiyaçlarından. Cildin canlı ve parlak görünmesini sağlayan hyaluronic acid faydaları neler ve cilde uygulaması nasıl? Önemli tüyolara bakalım.

Hyalüronik asit nedir? Cildin kendisinde bulunan bir şeker molekülü aslında. Suyun kolajene karışarak ciltte kalmasını sağlıyor. Böylece cilt daha nemli ve daha canlı oluyor. Yani cilde nem sağlıyor, ki nemsizlik kırışıklık, leke ve sivilce gibi pek çok sorunun temelini oluşturuyor.

Hyalüronik asit enjeksiyonu da yaptırabilirsiniz, serum, tablet veya maske olarak da kullanabilirsiniz. Hyalüronik asit tabletleri de eczanelerde satılıyor. Peki hangisini yaptıralım ya da alalım?

Hyalüronik asit faydaları

Yaş aldıkça cildimiz kolajen ve hyaluronic acid üretmeyi de yavaşlatır ve yüzümüzde kırışıklıklar, lekeler, mat bir görüntü oluşmaya başlar. İşte bunu önlemek için 40 yaşından sonra ama ihtiyaca göre gerekirse daha erken takviyelere başlamak gerekir.

Soğuk ve kuru hava, cilt bakım ürünleri ve farklı alt sebepler yüzünden cildimizde kalması gereken nem yok olur. Bu yüzden günlük cilt bakım rutini uygulamak önemli. Sabun, tonik, krem.

Hyalüronik asit faydaları

Yazması zor okuması da zor hıyalüronik asit ya da hüyoluronik asit gibi bir şeylere ağzı kayıyor insanın ama faydaları çok o yüzden ismi de önemli.

  • Cildi nemlendirir
  • Cildi canlandırır
  • Cildin yağ bariyerini iyileştirir
  • Cildin elastikiyetini artırır
  • Cildi sıkılaştırır
  • Cildi yumuşatır
  • Kırışıklıkları azaltır
  • Hücre yenilenmesini sağlar
  • Lekeleri azaltır
  • Cildin yağ dengesini onarır

Yağlı ciltler için hyalüronik asit kullanılır mı? Evet, özellikle yağlı, akne, egzama gibi sorunlar yaşanan ciltlerde de dengeyi sağlamak için kullananlar gayet memnun.

Hyalüronik asit nelerde bulunur

Hyalüronik asit nelerde bulunur? Doğal yollarla nasıl daha fazla üretebiliriz? İlikli kemik suyu içmemiz gerekiyor hanımlar. Bilirsiniz “ne yersen o olursun” diye bir söz var. Narenciyeler, yeşil yapraklı sebzeler, patates, turp, havuç, tatlı patates, ceviz ve sızma zeytinyağı günlük olarak tüketilmesi gerekenlerden.

Hyalüronik asit her gün kullanılır mı? Evet. Temizlenmiş cilde, nemlendiriciden önce sürebilirsiniz. Ama nemlendirici kremin üzerine sürerseniz işe yaramaz.

Cilde hyalüronik asit uygulaması

Ne şekilde uygulama yapabiliriz? Yukarıda da bahsettiğim gibi en basit şekli, nemlendirici öncesi temizlenmiş yüze sürmek. Bunun dışında serum veya enjeksiyon olarak da kullanılabilir. Çünkü bu şekilde daha yoğun olacaktır.

Sivilce ve akneye en iyi gelen bitkisel yağlar hangileri?

Başlangıçta serum olarak başlayıp bir yükleme yapılabilir. Eğer evde dermaroller uygulaması ile birlikte yaparsanız çok daha faydası olur. Daha sonra günlük olarak kreme başlayabilirsiniz.

Yüzün nemli, canlı, parlak ve sıkı olması için, daha genç görünmek için hem maske hem de serum veya tabletle desteklemekte fayda var.

Cilde hyalüronik asit uygulaması

Peki hyalüronik asit zararları neler? Ağız yoluyla alındığında veya doğru bir şekilde deriye uygulandığında veya enjeksiyon yapıldığında zararı yoktur. Bazı kişilerde kızarıklık, ağrı ve alerjik reaksiyonlara sebep olduğu bildirilmiştir.

Cildin canlı ve parlak olması için ne yapılmalı?

Her şeyden önce su içmek. Benim cildim kuru, nemsiz ve lekeliydi. Yüzüme ne yaparsam yapayım bir türlü değişmiyordu. Ne zaman ki günde 2 litre su içmeye başladım, değişimi yavaş yavaş gördüm.

Cildin canlı ve parlak olması için ne yapılmalı dediğimizde su içmekten sonra sıra beslenmeye geliyor tabii ki. Çünkü önce içeriden cildi korumak ve iyileştirmek gerek. Bura da bol c vitamini devreye giriyor.

Cildin canlı ve parlak olması için ne yapılmalı

Limon, portakal, nar gibi C vitamini açısından güçlü meyveler ve sebzeler tüketmek önemli tüyolardan. Parayı organik soğuk sıkım sızma zeytinyağına yatırmayan estetik ameliyatlara yatırır. Hem ağız yoluyla tüketerek hem de maskelerde kullanarak kendinize en büyük faydayı sağlayacaksınız.

Şimdi gelelim dışarıdan yapılabileceklere. Cildin canlı görünmesi için mutlaka temizleme, tonikleme ve nemlendirme üçlüsünü rutine oturtmalı ve sabah akşam yapmalısınız.

Kullandığınız makyaj malzemelerinin organik veya olabildiğince temiz içerikli olmasına önem vermeli, asla makyajla uyumamalısınız.

Visited 5 times, 1 visit(s) today