Kırışıklık ve Lekeler İçin Salatalık Maskesi

salatalık maskesi

Salatalık maskesi uzun yıllardır kullanılıyor. Hem hazırlanışı kolay, hem de herkesin evde yapabileceği bir maske. Salatalık maskesinin cilde faydaları çok ama özellikle yenileyici oluşu, kırışıklıkları gidermesi ve ciltteki lekeleri azaltması en çok ilgi çeken yararları arasında.

Salatalık; en başta cilt lekeleri, sonrasında kırışıklıklar için yaygın olarak kullanılan bir sebzedir. Salatalık maskesi, yapımı oldukça kolay, doğal bir maskedir.

Kırışıklık ve lekeler için ayrıca dilerseniz evde lekeler için maske tarifi ve maya maskesi tarifini de deneyebilirsiniz. O da çok etkilidir.

Salatalık maskesinin faydası nedir?

Salatalığın içerisindeki A, B ve C vitaminleri cildi besler ve canlandırır. Nemlendirici etkisiyle kırışıklıkların görünümünü hafifletir ve kırışıklık oluşmasını engeller. Güneş lekeleri ve sivilce lekelerine karşı çok etkilidir. Ciltteki yara izlerinin görünümünü hafifletmeye yardımcı olduğu da bilinir.

salatalık maskesi tarif

Salatalık maskesi tarifi

Salatalık maskesi nasıl yapılır? Sadece iki malzemeyle. Bir adet orta boy salatalık ve yoğurt veya karbonat.

Eğer anında etkisini görmek isterseniz Jm solutions su maskesini tavsiye ederim.

İlk önce salatalık soyulur sonra rendelenir. Rendelenmiş salatalığın içine bir yemek kaşığı yoğurt eklenir veya karbonat. Püre kıvamına gelene kadar karıştırılır. Daha iyi sonuç almak için maskeden önce cilt temizlenmelidir.

salatalık maskesi için malzemeler

Ardından maske göz çevresine gelmeyecek şekilde uygulanır. 20 dakika bekletilir ve ılık suyla cilt yıkanır. Sonrasında tonik sürülür. Doğal olması açısından tonik olarak maden suyu, gül suyu sürülebilir.

Beyaz melek maskesi tarifi

Salatalık maskesini haftada bir uygulamak etkili bir sonuç alınmasını sağlar. Güneş lekelerine ve sivilce lekelerine iyi bir çözüm. Her uygulandığında yeni bir maske yapılmalıdır.

Visited 1 times, 1 visit(s) today