Evde Akne Tedavisi | Akneye İyi Gelen İçecekler

Evde akne tedavisi akneye iyi gelen içecekler

Evde akne nasıl tedavi edilir? Kolay bir şekilde evde akne tedavisi için akneye iyi gelen içecekler tüketebilirsiniz. Temizleme ve maskeleri desteklemek için içecekler ve yiyeceklerle de vücudu desteklemek şart.

Daha önce akneye iyi gelen yiyecekler hangileri bahsetmiştim. Evde akne maskesi olarak ölü deniz kil maskesini tavsiye ederim. Bunun dışında elbette cilt bakımında sabunlar da çok önemli.

Evde akne nasıl tedavi edilir

İyi bir nemlendirici yüz kremi ile birlikte hyauronic acid faydaları oldukça etkili. Şimdi bakalım akneye iyi gelen içecekler nelermiş.

Akneye iyi gelen içecekler

Cilt de bir organ, bu yüzden yediğimiz içtiğimiz her şey hem tüm organlarımızı hem de cildimizi etkiliyor. Bir koca paket cips bitirdikten sonra veya alkolü fazla kaçırınca ciltte oluşan kırmızılıklar, sivilceler hemen gözle görülür bir hale gelir.

Bu yüzden cilt bakımında sağlıklı beslenmenin ne kadar önemli olduğu ortada. Eğer akne sorununuz varsa ve evde akne nasıl geçer diye düşünüyorsanız bu içecekleri tüketmeye başlayın ve farkı görün.

  • Nane çayı
  • Limonlu yeşil çay
  • Matcha çayı
  • Amla zencefil içeceği
  • Limon otu çayı
  • Zerdeçal çayı

Yapılan araştırmalarda nane çayı 1 ay içinde akneyi %25 oranında iyileştiriyor. 3 ay içinde ise %51 iyileşme görülüyor. Bu da düzenli bir şekilde bu içeceklerin tüketilmesi gerektiğini gösteriyor.

Evde siyah nokta maskesi yapımı

Akne için zerdeçal çaylar

Zerdeçal harika bir maske malzemesi. Hem çayını içebilirsiniz hem de akne için zerdeçal maskesi tarifini deneyebilirsiniz. Ve elbette listedeki tüm içecekler de çok etkili.

Akneye iyi gelen çaylar arasında en dikkat çekenlerden biri de matcha çayı, akneyi daha henüz oluşmadan yok ediyor. Normal yeşil çaya nazaran 137 kat daha antioksidan özelliğe sahip.

Akneye iyi gelen içecekler listesinde yer alan bu lezzetli içecekleri her gün dönüşümlü olarak en az bir bardak tüketirseniz evde akne tedavisi için kolay ve doğal bir çözüm bulmuş olursunuz.

Visited 1 times, 1 visit(s) today