Solgar Vitamin B-Complex 50 Kullananlar Yorumlar

Solgar Vitamin B-Complex 50 100 tablet kapsül

Solgar vitamin b-complex 50 içinde 100 kapsül bulunuyor. Kullananlar arasında olduğum için yorumlar yazısı hazırlamak istedim. Bu yazıda ne işe yarar? Ne zaman içilir? Faydaları neler? gibi pek çok soruları cevaplayacağım.

Bugün bir kan tahlili yaptırsanız büyük ihtimalle b vitamini eksikliği veya b12 vitamini eksikliği sizde de çıkar. Bunu en çok halsizlik, yorgunluk, dudaklarda çatlaklar, buruşukluklar ve baş ağrısı gibi belirtilerle hissedebilirsiniz.

B vitamini eksikliği belirtilerinden bir diğeri de aklını toparlayamamak, unutkanlık, umutsuzluk, odaklanamama. Peki bu neden oluyor birazdan anlatacağım. Ancak artık günlük vitamin takviyesi her yaştan insan için gerekli bir hale geldi.

Solgar vitamin b-complex ne işe yarar?

Solgar vitamin B-complex 50 kullananlar, ne zaman işe yarar ne kadar sürede etkisini gösterir diye sorduğumuzda ortalama 1 ile 2 ay arasında semptomların azaltığını söylüyorlar. Bu elbette B vitamini seviyenize göre değişiklik gösterir.

Solgar vitamin B-complex ne işe yarar? Özellikle halsizlik, yorgunluk, unutkanlık, odaklanamama gibi sorunların hafiflemesine yardımcı olur. İçeriği sizin için buraya ekliyorum. Böylece içindekiler neler siz de bakabilirsiniz.

solgar vitamin b-complex 50 içeriği içindekiler

İçindekiler : Vitamin B1, B2, B3, B5, B6, B12, kolin, inositol, biotin ve folik asit. Bu içerik saç ve tırnakların da daha güçlü olmasını sağlıyor. Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız, öncelikli olarak tahlilinizdeki değerlerin incelenmesinde fayda var.

Sadece folik asit, b12, b6 ve iyot eksikliğiniz varsa o zaman Folicus Plus da kullanabilirsiniz.

B vitamini ne işe yarar?

En iyi b vitamini kompleksi bence bu ürün. Zaten Solgar içeriği açısından diğerlerinden hemen ayrılıyor. Tatlandırıcı kullamıyor, glutensiz, şekersiz içerikler hazırlıyor. Peki b vitamini ne işe yarar?

B1 : İnsülin ve şeker seviyesini dengeler. Kalp krizi riskini önler.
B2 : Katarakt ve migrene iyi gelir.
B3: Beyin fonksiyonlarını artırır, kötü kolesterolü düşürürken iyi kolesterolü yükseltir.
B5 : Sindirim sistemini onarır, koenzim a’nın sentezlenmesine destek olur.
B6 : Hafızayı güçlendirir, unutkanlığı giderir, homosisteini artırır.
B7 : Sinirlerdeki hasarı azaltır, tırnakların ve saçların uzamasını güçlenmesini sağlar, bazal ganglionların dejeneretif hastalığında oldukça etkilidir.
B9 : Düşük riskini azaltır, kırmızı kan hücrelerinin oluşumunu destekler.
B12 : Kansızlık tedavisinde etkilidir (Ferro Sanol Duodenal ile birlikte kullanılır), odaklanma sorunlarına iyi gelir, yorgunluk ve halsizlik durumlarını hafifletir.

Solgar vitamin b-complex 50 hakkındaki yorumlar genel olarak çok iyi ben de uzun süredir kullanıyorum. Tek kötü yanı kokusu. Ağır bir kokusu var. Eğer yüksek miktarda iyot kullandıysanız bilirsiniz, onun da kokusu çok kötüdür.

unutkanlık yorgunluk halsizlik neden olur nasıl geçer

Elbette başka markaların da b vitamini kompleksi var ancak bu oranlarda ve bu şekilde hepsi bir arada yok. O yüzden bunu tercih ediyorum.

B vitamini hangi besinlerde bulunur : Muz, avokado, karpuz, portakal, hindi, kırmızı et, somon, yumurta, tavuk, ıspanak, brokoli, lahana.

Visited 51 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın