Yüzdeki Kolajeni Artırmak İçin Ne Yapılmalı?

Yüzdeki kolajeni artırmak için ne yapılmalı

Yüzdeki kolajeni artırmak, cildin daha genç, diri, sağlıklı bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bunun için takviyeler kallanabiliriz ancak evde uygulayabileceğimiz çözümler de var.

Ortalama olarak 35-45 yaş sonrası cildin kolajen üretimi yavaşlıyor. Bu da “yaşlanma” belirtilerini artırıyor ve hızlandırıyor. Bu yüzden pek çok reklamda, kozmetik dükkanında artık sıkça kolajeni duyuyoruz.

Kolajen yüzde ne işe yarar? İnce çizgiler, kaz ayakları, bölgesel çökmeler, mimik çizgileri, renk değişimleri, sarkmalar gibi sorunlar kolajen eksikliğinden kaynaklanır.

Kolajen kaybı belirtileri tüm vücutta kendini gösterir. Kas ve eklem ağrıları, kemik erimesi, göz bozulması, kalp sağlığının bozulması, sinir sistemi hasarı gibi pek çok şey bu listede yer alıyor.

Gençliğin 3 sırrı

Eğer hem fiziksel hem de zihinsel olarak dinç ve genç kalmak istiyorsak, bir tek ürünle bunu gerçekleştiremeyeceğimizi bilmemiz gerekir. Gençliğin 3 sırrı olan ve sürekli olarak kullanabileceğimiz şeyler neler?

Hyaluronic acid : Amino asit içeren gıdalarda bulunan hyaluronik asit, ciltteki kolajen seviyesini artırır. Bu yüzden günlük beslenme listemize kök sebzeleri mutlaka eklememiz gerekir.

C vitamini : Pek çok kozmetik ürününün içinde de artık C vitamini var çünkü cildin yenilenmesi için gerekenler arasında. Yeşil yapraklı sebzelerde, meyvelerde bolca var.

gençliğin sırrı

Antioksidanlar : E vitamini ve beta karoten, kolajen üretimini destekler. Yeşil çay, havuç, tarçın, yabanmersini, meyan kökü, siyah dut çok iyi antioksidanlardır.

Bir paket uygulama yapmaya başladığımızda kolajeni arttırmak da mükün olacaktır. Ciltteki kolajen nasıl artar dediğimizde günlük rutinimize ek olarak takviye kullanmak da yeniden diri ve sağlıklı bir görünüme kavuşmak olasıdır.

Yüzdeki kolajeni artırmak için ne yapılmalı?

Tüm çözümlerden önce günde ortalama iki litre kadar su içmeyi listenin bir kere en üstüne eklememiz gerekiyor.

Eğer canlı, dinç, temiz, genç bir cild istiyorsak elbette dışarıdan takviyeler de kullanabiliriz ancak beslenme ve yaşam şeklimize de dikkat etmemiz gerekiyor.

Yüzdeki kolajeni artırmak için ne yapılmalı dediğimizde biraz önce bahsettiğim gençliğin 3 sırrı çok önemli bir yere sahip. Bunun dışında düzenli olarak cildi gençleştiren yüz masajı yapabiliriz.

cildi gençleştiren yüz masajı

Kolajen kremi ve serumu, C vitamini kremi ve serumu günlük bakım rutinimizde yer almalı. Cilde en iyi gelen vitaminler ve serumlar yazımda daha detaylı bir şekilde anlatmıştım.

Kil maskesi, peeling ve dermaroller ile tüm bu yazıda bahsettiklerimi uygularsanız cildinizdeki değişimi kısa sürede fark edebilirsiniz.

Visited 1 times, 1 visit(s) today