Hc Care Retinol Serum Yorumlar Ve İnceleme

Hc Care retinol serum kullananlar inceleme yorum

Hc Care retinol serum kullananlar arasına katıldım ve hemen sizin için yorumlar ve inceleme yazısı hazırlamak istedim. Nasıl kullanılır? İşe yarıyor mu? Nelere dikkat etmek gerekir gibi sorularınızı yanıtlayacağım.

Öncelikle neden retinol kullanmak istedim? Bir zamanlar kullandığım Shiseido ultimune serum, açıkçası serum ile krem veya maske arasındaki farkı bana açıkça göstermişti.

Sonrasında da pek çok ürün kullandım fakat serum hepsinden daha güçlü ve etkili. Özellikle de retinol, bildiğiniz tüm uygulamalardan çok daha iyi olabilir.

Cilde en iyi gelen serumlar vitaminler yazımda da bahsettiğim gibi sadece ürün kullanmak yeterli olmuyor elbette. Güzel bir cilde sahip olmak için yapılması gereken başka şeyler de var, orada anlatmıştım.

Hc Care retinol serum içeriği yorumlar ve inceleme

Şimdi gelelim asıl konumuza, hc care retinol serum içeriği yorumlar ve inceleme kısmına. Eğer ilk kez retinol kullanacaksanız, bu ürünü tavsiye ederim çünkü oranı 1,01 fLoz.

Retinol nedir? Çok güçlü formda bir A vitamini. Ne işe yarar? Yaşlılık ve güneş lekeleri azaltmak, kırışıklıkları azaltmak, sarkıkları azaltmak, akneyi azaltmak, renk dengesi sağlamak.

hc care retinol serum içeriği

Hc care retinol serum içeriği : aqua, saccharide lsomerate, retinol, glycerin, anadenanthera colubrina bark extract, glycyrrhiza glabra (licorice) root extract, sodium hyaluronate (hyaluronic acid),panthenoli tocopheryl acetate, bisabolol, phenoxyethanol, ethlhexylglycerin, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, xanthan gum.

Hayvanlar üzerinde test yapmayan markalar arasında ayrıca bu üründe hayvansal katkı maddeleri de kullanılmamış yani vegan bakım ürünleri arasında.

Ciltteki kolajen nasıl artar?

Retinol nasıl kullanılır? Güçlü bir içeriği olduğu için haftada 1 gün ve düşük oranda başlamak gerekiyor. Daha sonra haftada 2, sonra 3 sonra her güne çıkabilirsiniz. Akşam uygulamak gerekiyor.

Ben zaten normalde de her sabah A vitamini serumu kullanıyordum. Çünkü cildim kuru, lekeli ve biraz da kırışıklıklarım var. Ama hc care retinol serum kullandığım anda A vitamininin aslında ne demek olduğunu anladım.

Bir kere kokusu muhteşem. Formu çok sıvı değil. Zaten pipeti ile kullanılıyor. Ucuyla alnıma, yanaklarıma, çeneme ve boynuma damlatıp parmaklarımla yayıyorum. Göze temas ettirmeyin.

hc care retinol serum yorumlar

İşe yarıyor mu? İlk kullandığımda cildim bayağı yandı ama uzun sürmedi. Ve hemen o saniye sanki gençlik aşısı yapmışım gibi inanılmaz bir canlanma oldu. Şimdi 1 ay olduğu için haftada 1 kullanmaya devam ediyorum.

Yüzde kuruluk, sivilcelenme, soyulma yapabilir, bunlar retinolun yan etkileri arasında yer alıyor. Bende bir kaç gün sonra 1 tane sivilce çıktı, o kadar. Sizde daha fazlası olursa doktora danışın mutlaka.

Cildimin canlı görünmesi için ne yapmalıyım?

Elbette serumlar, maskeler çok büyük yardımcı ve tabii ki düzenli cilt bakımı ve koruma ama cildimin canlı görünmesi için ne yapmalıyım sorusunun cevabı biraz daha detaylı.

Burada devreye kendini iyi hissetmek, stresten uzak kalmak, sağlıkı beslenme, günde ortalama 2 litre su içmek ve egzersiz yapmak da devreye giriyor.

Cildi canlandırmak için çaba sarf etmek gerekiyor. O öyle kendi kendine olmuyor. Yapılması gereken en önemli şey düzenli bakım ve koruma rutini.

Çok güneşe çıkmayan biriyseniz, çıkın. Ve unutmayın ki bilgisayar ekranından da cildiniz lekelenir. O yüzden bir spf kremi yaz kış kullanmanız gerekebilir.

Visited 5 times, 1 visit(s) today