Tırnak Fırçası Nasıl ve Neden Kullanılır?

Tırnaklarınızın üzerinde sarılık var mı? Ne renk oje sürerseniz sürün, özellikle açık renk veya renksiz bir parlatıcı kullanacağınız zaman bu sarımtırak renk sizi rahatsız ediyor mu? Gün içinde otobüse, dolmuşa sıkça biniyorsanız, öğrenciyseniz tırnak fırçası sizin mutlaka kullanmanız gereken bir şey.

Tırnak dibindeki etleriniz yumuşaksa, tırnak fırçasıyla manikür bile yapabilirsiniz. Tırnak fırçasını hem ellerinizde hem de ayaklarınızda kullanabilirsiniz. Bunun için sıcak banyo sonrasını tercih etmelisiniz. Tırnaklarınızı kesmek için de en uygun zaman budur zaten. Çünkü yumuşamış olan tırnaklar ve etler size zorluk çıkartmaz.

Tırnak fırçası neden kullanılır?

Tırnak fırçası özellikle hijyen açısından herkesin kullanması gereken bir şey. Gün içinde tırnakların içinde, özellikle tırnaklarınız kısaysa, pek çok pislik ve mikrop giriyor. Ben sadece markete bile gidiyor olsam, eve geldiğimde hemen ellerimi sabunla yıkarım. Çünkü o market sepetlerini günde yüzlerce kişi tutuyor. Size de tavsiye ederim.
tırnak fırçası
Eve geldiğinizde ellerinizi sabunlarken, tırnaklarınızı da tırnak fırçasını hafif eğimli şekilde tutarak iyice fırçaların. Zaten on saniye sürüyor. Daha sonra fırçayla tırnaklarınızın üzerinde dairesel hareketler yaparak, tırnaklardaki sarılıkların da yok olmasını sağlayın.
Tırnak fırçasını sabunun yanında koyun ve elinizi her yıkadığınızda tırnak içlerini ve tırnak üstlerini de fırçalayın. Böylece şeffaf, bakımlı, tertemiz ve sağlıklı tırnaklarınız olacak.