Bee’o Up Propolisli Boğaz Spreyi Faydaları Yorumlar

Bee'o Up Propolisli Boğaz Spreyi

Bee’o up propolisli boğaz spreyi kullananlar arasına girmek zorunda kaldım ve bu ürünle ilgili size yorumlar sayfası hazırlamak istedim. Elbette faydaları neler onlardan da bahsedeceğim.

Hatırlarsanız daha önce Bee’o On The Go propolis kullanmış ve onunla ilgili yorumlarımı da yazmıştım. Çünkü ben bu ikisini bir almıştım. Herhangi bir nezle, grip durumunda ikisini de kullanırım diye.

Sizde nasıl oluyor bilmiyorum ama bende çoğunlukla hastalık, boğazımda bir yanma sonra gıcıklanma ile başlıyor. Ardından burnum tıkanmaya ve akmaya başlıyor. Tabii ateşimin de çıkması cabası oluyor.

Zaten basit bir nezle gribi bile büyütebildiğimiz 2019-2022 yılları içinde çeşitli vitaminler, supplementler kullanmayı öğrendik veya iyice abarttık. Tıpkı kolonya ve dezenfektanları da abarttığımız gibi.

Arkadaşımın annesi evi her gün çamaşır suyuyla siliyordu, düşünün. Neredeyse onlarca vitamin takviyesi içen tanıdıklarım vardı. Ha onlar hasta olmadı mı, en azından defalarca nezle grip oldular.

Bee’o up propolisli boğaz spreyi ne işe yarar? Faydaları ne?

Virüsler ve mikroplar genelde ağız ve burun yoluyla vücudumuza giriyor. İlla insanlarla yüz yüze ve yakın mesafeden konuşmamıza gerek de yok.

Mesela eve kargo geldi. Kuryenin ağzında maske var. Uzaktan paketi aldınız. Veya yere bıraktı gitti. Arından paketi açtınız ve ellerinizi yıkadınız. Sonra içindeki ürünü tuttunuz ve elinizi yıkamadan gözünüzü veya burnunuzu kaşıdınız.

Bee'o up propolis boğaz spreyi ne işe yarar

Ya da ürünü tuttuktan sonra da ellerinizi yıkadınız ama ürünü silmediniz. Ona tekrar değdiniz ve elinizi ağzınıza götürdünüz. Yani gördüğünüz gibi bu virüsleri, mikropları, bakterileri vücudumuza almak aslında çok kolay.

Sonra boğazınız ağrımaya başladı. İşte Bee’o up propolis boğaz spreyi ne işe yarar dediğimizde, bu noktada devreye giriyor ve faydaları ile hayatımızı kolaylaştırıyor. Nasıl mı?

Öncelikle sıkılan bölgeyi bir miktar uyuşturuyor. Bu da ağrıyı hafifletiyor. Ardından içindeki propolis devreye giriyor ve o bölgedeki mikrop ve virüsü etkisiz hale getirmeye çalışırken, diğer yandan da hasarı onarmaya uğraşıyor.

Faydaları ne dediğimizde içindeki polifenoller, flavanoidler, amino asitler, doğal steroidler, yüksek miktarda protein ve B vitamini ile hem bağışıklık sistemini güçlendiriyor hem de hastalığın oluşmasını önlüyor.

Arılar nasıl propolis yapar?

Bu noktada arılar nasıl propolis yapar sorusunun cevabını bence hepimiz bilmeliyiz. Çünkü kullandığımız şey ve nasıl oluşuyor anlamamız açısından önemli.

Arılar ağaçlardaki kabuk ve tomurcuklardan reçine toplar. Bu reçine onların ağızlarındaki enzimlerle birleşerek virüs, bakteri, mantar ve iltihap önleyici antioksidan bir maddeye dönüşür. Bu, propolistir.

Bu propolis peteği verniklemek, çatlakları onarmak ve odacıklar yapmak için kullanılır. Burası ana yaşam alanı olduğu için çok korunaklı ve dayanıklı hale getirilir.

Mısır’da mumyalama işlemlerinde de kullanılan propolisin oluşumuna bakınca ne kadar büyük bir emek olduğunu görebilirsiniz. Bunun var olabilmesi için lütfen doğayı, ağaçları, çiçekleri ve hayvanları incitmeyin, üzmeyin.

Bir yerde öldürdüğünüz bir karınca başka bir yerde ekosistemi bozuyor. Aynı şekilde bir yerde kesilen bir ağaç da. Bunu ne siz yapın ne de birilerinin yapmasına izin verin. Çünkü bunu yapan insan hayatına asla önem vermiyordur. Ve katildir.

Propolisli sprey nasıl kullanılır? Ağzınızı açın, dilinizi iyice dışarı çıkartıp eeee deyin. Spreyi olabildiğince arkaya doğru sıkın. Bir kaç pompa sıkmanız yeterli. Gece uyumadan önce de mutlaka uygulayın. Günde 2-3 kez kullanabilirsiniz.

Bee’o up propolisli boğaz spreyi yorumlar demiştim şimdi bu kısma geçeyim. Bir kez sıktım hemen geçti diye bir şey yok ama gerçekten hafifletiyor. Bir de boğazı kısa süreli uyuşturuyor. Ayrıca propolis tadını alıyorsunuz. Bence güzel.

Boğaz ağrısına ne iyi gelir?

Virüslerden, bakterilerden ve mantarlardan korunmak için yapabileceğimiz şeyler var. Bunların başında vitamin mineral takviyeleri, sağlıklı beslenme, spor ve tabii ki güneş ışığı..

Bee'o up propolis boğaz spreyi faydaları

Kışın doktor kontrolünde d vitamini kullanmak pek çok hastalığı önlüyor. Yazın ise bu d vitaminini güneşin harika ışığıyla sağlayabiliriz. Ama fazla güneşte kalmayın ve koruyuculu bronzlaştırıcı doğal güneş yağı kullanın.

Gerçi güneşte fazla kalsanız da sorun değil çünkü güneş yanığına ne iyi gelir diye bir yazı yazmıştım, size bu konuda çok yardımcı olacaktır.

Önlemlerinizi aldınız ama yine de virüsü kaptınız şimdi ne olacak? Boğaz ağrısına ne iyi gelir? O boğazda gıcıklanmayı fark ettiğiniz anda geleneksel bir yöntem kullanıp ılık sirkeli ve tuzlu su ile gargara yapabilirsiniz.

  • Sirkeli ve tuzlu ılık su ile gargara
  • Sıcak çorba ve ıhlamur
  • Propolis kullanmak
  • Antiviral şekerler
  • Oda nemlendirici
  • Buhar banyosu
  • Az konuşmak

Bunların yanı sıra yağda kızartma, çok şekerli veya hamur işi gibi yiyeceklerden uzak durmak da önemli. Özellikle bu dönemde daha fazla sıvı ve C vitamini tüketmek gerek. Bol bol çiğ ve pişmiş sebze yiyin.

Ayrıca hapşırığınızı tutmayın, öksürüğünüzü yutmayın. Ağzınızı burnunuzu suyla yıkayın, yoksa kurur ve yara olur. Ve bir de tabii ki en az 5 gün hiç kimseyle görüşmeyin ki başkalarına da hastalığı bulaştırmayın. Sizin de farklı önerileriniz varsa sayfanın altından yorum kısmına yazın. Geçmiş olsun.

Visited 13 times, 1 visit(s) today

1 yorum

Bir yanıt yazın