Sahte Chanel Nasıl Anlaşılır?

chanel markası

Ne yazık ki benim başıma geldi. Sahte Chanel marka parfüm aldım ve yanında bir de broş aldım. İkisini büyük indirim kampanyasından faydalanarak almak istedim fakat ne yazık ki parayı çöpe atmış oldum. Bu sizin de başınıza gelmesin diye sahte Chanel’i gerçeğinden nasıl ayırt edebileceğinizle ilgili bir yazı paylaşmak istedim. Şimdi hep birlikte bakalım.

Orijinal Chanel çanta nasıl anlaşılır?

Chanel markasının en çok sahtesinin yapıldığı şeylerden biri çanta. Bazılarının sahte olduğu çok belli ama bazılarına çok daha dikkatli çalışıyorlar. Peki bir Chanel çantanın sahte olup olmadığını en kolay nasıl anlarsınız?

chanel çanta

Logosundan. Evet. Chanel logosuna çok dikkatli şeklide bakmalısınız. Çantanın üzerinde yer alan sağ taraftaki C harfi üstte olmalı sol taraftaki C harfi altta kalmalı. Almak üzere olduğunuz çantada bu durum farklıysa, o çanta sahtedir. Ayrıca logo tam ortalanmış olmalıdır. Bakın sağ taraftaki çanta gerçek, sol taraftaki sahtedir.

Sahte Chanel çantadaki CC amblemi keskin uçlara sahip değil ve C”nin genişliği, iki C arasındaki boşlukla da birebir eşit olmalıdır. Ve çanta masada dik bir şekilde durmalı, öne veya arkaya doğru eğim göstermemeli.

Tam tepeden kuş bakışı ile baktığınızda çantanın hem zincir (arka) kısmını hem de önündeki vidasını net bir şekilde görebilmelisiniz.

sahte çanta

Sahte Chanel çantayı anlamak için bir başka yol ise çantanın zinciri. Evet, Chanel çantanın zinciri ağır olmalı. Alttaki resimde sarı çanta askısı gerçek diğeri sahte.

Sahte olan Chanel çanta askısının derisi pürüzsüz ve net değil.

Sahte/Orijinal Chanel parfüm nasıl anlaşılır?

Yine seri numarası çok önemli. Parfümün seri numarasının yukardaki gibi olup olmadığına bakın. Parfümü bileğinizde deneyin. Eğer Chanel parfümü sıktığınızda sarı bir renk görüyorsanız parfüm renksiz değilse o Chanel parfüm sahtedir.

chanel seri numarası

Chanel’in bez torbasının da sahtesini yapıyorlar. Fakat bunu anlamak çok daha kolay. Çünkü soldaki gerçek olanda yazı tam ortalanmış şekilde, beyaz renkte. Sağdaki sahte olanda ise yazının hem rengi, hem yazı tipi hem de hizalaması yanlış yapılmış. Ayrıca gerçek Chanel torbalarındaki dikişler de sık olmalıdır.

chanel seri numarası

Chanel torbalarındaki seri numaraları çanta modelini ve üretim tarihini içerir. Bu seri numarası 9 veya daha fazla sayıdan oluşamaz. Chanel 2.55”te seri etiketi sol alt köşede olmalıdır.

Chanel kimliğinin seri numarasıyla aynı olması gerekir ama bu da yeterli değil. Resimde yer alan soldaki seri numarası sahte sağdaki gerçek. Gerçek Chanel kartında asla hologram efekti gibi şeyler olmaz. Kartın üzerindeki bilgi çok net bir şekilde okunabilirliğe sahip olmalı. İç içe girmiş veya bulanık olmamalı.

Visited 57 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın