Ağız Kokusu Neden Olur Nasıl Geçer

ağız kokusu nasıl geçer

Günümüzde insanların karşılaştığı sorunlardan biri de ağız kokusudur. Ağız kokusu herkesin hayatını olumsuz etkileyecektir. Koku nedeniyle kendinizi rahatsız hissedecek ve içinize kapanmanıza neden olacaktır. bu psikolojik sorunları da beraberinde getirecektir.

Peki insanın ağzı neden kokar? Genelde ağız kokması sindirimle alakalıdır. Sindirim sisteminin zayıflığı nefesinizin kokmasına neden olacaktır.

Ağız kokusunun diğer nedenlerinden biri ve en önemli nedeni strestir. Stres besinlerin sindirilememesine neden olmaktadır. Stresli dönmelerde kişiler yemekleri çok çiğnemediklerinden dolayı sindirilemez ve ağzın kokmasına neden olur.

Diğer bir nedeni ise ağız içi hastalıklardır. Diş eti iltihabı, diş eti hastalıkları gibi sebepler nefesin kokmasına neden olacaktır. Bu durumda organik diş macunu ve organik diş fırçası kullanmanız gerekir. Bunun dışında bazı besinler de ağız kokusu yapmaktadır. Örneğin sarımsak, soğan, balık, peynir sosis, sucuk, salam gibi besinler ağız kokusuna neden olur.

Ağız Kokusu Nasıl Geçer?

Ağız içinde oluşan bakterilerde kokuya neden olmaktadır. Yemeklerden sonra dişlerin düzgün bir şekilde fırçalanmaması bakterileri artırmakta ve kokuya neden olmaktadır. Bu ağız kokusu ile yaşamak oldukça zordur ama isterseniz bunun üstesinden gelebilirsiniz.

ağız kokusu

Özellikle diş fırçalamaya çok dikkat etmelisiniz. Kullanacağınız bitkisel birkaç ürün ile de ağız kokusuna engel olabilirsiniz.

Herkesin bildiği gibi nane ağız kokusuna bire birdir. Diş fırçasına 3 damla nane yağı damlatarak fırçalarsanız ağız kokusunu yok etmiş olursunuz. Yemekten sonra bir tutam yiyeceğiniz dereotu da ağız kokusuna çaredir.

Evde diş macunu nasıl yapılır anlatmıştım. Bununla birlikte bambu diş fırçası kullanmak da ağızdaki bakterileri büyük oranda temizleyecektir.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın