Göz Şekline Göre Makyaj

göz şekline göre göz makyajı

Makyaj yaparken göz şekli önemli mi? Göz şekline göre makyaj yapmanın incelikleri nelerdir? Birbirine yakın veya uzak gözler için, çıkık patlak gözler için, çukur gözler için ve aşağı sarkık düşük gözler için makyaj önerileri.

Eğer göz şekline dikkat ederek göz makyajı yapılıyorsa gözlerin güzelliği en doğru şekilde ortaya çıkacaktır. Bu sayede etkileyici ve çarpıcı bakışlara sahip olunabilir. Peki ama nasıl mı?

Birbirine Yakın Gözler İçin Makyaj Önerileri

Göz pınarları arasındaki mesafe gözün boyundan daha dar ise yakın gözlere sahipsiniz. Gözün dış kısmına çekilen eyelinerı bu bölgede hafifçe dağıtmak gözlerin daha uzak görünmesini sağlar.

Yine gözün dış kısmına takma kirpik takmak veya da göz pınarlarına aydınlatıcı bir far sürmek gözlerin arasındaki dar mesafeyi uzaklaştırmaya yarar.

ayrık gözlü

Birbirinden Uzak Ayrık Gözler İçin Makyaj Önerileri

Göz pınarları arasındaki mesafe gözünüzden daha geniş ise uzak, ayrık gözlüsünüz demektir. Uzak gözlerde amaç, eyeliner çekerken göz pınarlarını vurgulamaktır.

Yapılmaması gereken uygulama ise kesinlikle göz pınarlarına aydınlatıcı ürünler kullanmaktır.

Amaç gözleri birbirine yaklaştırmak olduğu için parlatıcı ürünler tam tersi gözlerin birbirine daha uzak görünmesine yol açar. Ayrıca göz pınarlarına yakın olan kısa kirpiklere daha fazla rimel sürülmelidir.

Çıkık Gözler İçin Makyaj Önerileri

çıkık göz makyajı balon

Çıkık gözlere sahip olanların gözleri zaten dikkat çekicidir. Bu nedenle gözleri daha fazla vurgulamak yerine doğal ve nötr tonlar kullanılmalıdır.

Ayrıca takma kirpik kullanılabilir; çünkü takma kirpik kullanmak gözlerin daha geride görünmesini sağlar.

Rimel incelemeleri : Maybelline Lash Sensational Maskara, Maybelline Falsies Flash Lift Maskara, Maybelline Total Temptation Maskara

Çukur Gözler İçin Makyaj Önerileri

Gözlerin çukurda, kaş kemiğinin daha çıkık olduğu göz şeklidir. Göz kapağına açık renk far uygulanmalıdır. Göz çukuruna da koyu renk gölgelendirme yapılmalıdır.

Kirpik diplerine koyu renk bir eyeliner sürülmeli ve ardından hafifçe dağıtılmalıdır. Kaşların hemen altına da aydınlatıcı bir ürün kullanılması önerilir.

sarkık gözlü

Aşağı Sarkık Gözler İçin Makyaj Önerileri

Eyelinerın kuyruğu yukarı doğru uzatılabilir. Böylece gözün daha yukarı doğru ve simetrik durması hedeflenir. Bu şekilde aşağı doğru sarkık gözler için uygun bir makyaj olur.

Visited 3 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın