Olgunlaşmamış Erkek Belirtileri

olgunlaşmamış erkek belirtileri

Kadınlar erkeklerden daha hızlı olgunlaşırlar. Bu yüzden tüm dünyada ilişkilerde kadınlar, kendilerinden büyük erkeklere ilgi duyarlar. Çünkü bir ilişkideki en can sıkıcı şeylerden biri de olgun olmayan bir erkeğin çocuksu ve saçma hareketlerine maruz kalmaktır. Kadınlar bunlardan asla hoşlanmazlar!

Olgun olmayan erkek, duygularını da doğru düzgün yaşayamaz. Dengesiz davranışlarda bulunur ve kendi içinde henüz bitirememiş olduğu ergenlik döneminden dolayı, ilişkiyi iki tarafa da zehir eder.

olgun erkek

Dışarıdan olgun gibi gözükse de bir erkeğin davranışları onun ne kadar olgunlaşmamış olduğunu kolaylıkla ele verebilir.

Bu yazıda olgunlaşmamış erkeklerin genel davranış biçimlerini görebilirsiniz. Size tavsiyem, bu hareketleri fark ettiğiniz erkeklerden uzak durmak. Çünkü bu erkeklerle yaşayacağınız ilişkide kesinlikle mutsuz olursunuz.

Beyler siz de bu yazıyı okuyun ve kendinize bunlardan kaçına sahip olduğunuzu sorun. Ve bir an önce bu davranışlardan uzaklaşmaya bakın. Yoksa siz de hiçbir zaman mutlu bir ilişkinin içinde olamazsınız.

Olgunlaşmamış Erkek Neler Yapar?

Sorumluluktan kaçmak

Kesinlikle hiçbir şeyin sorumluluğunu almak istemez. Almaya meyil edeceği sorumluluklar olursa, onlar da çok küçük ve herkesin yapabileceği şeylerdir. Sizinle güzel vakit geçirmek ve isteklerinizi yerine getirmek ona sanki diş çektirmek gibi gelir.

Asla kabahatini kabul etmemek

Olgunlaşmamış erkekler asla yaptıkları hataları kabul etmezler. Bunun yerine ya sizi suçlarlar ya da kendileri dışındaki herkesi. Kendisi hep haklıdır. Eğer onu bir kabahatinden dolayı suçlayacak olursanız da mutlaka suçu kendi üstünden atacak bir bahane bulmaya uğraşır.

Sabit bir işte çalışamamak

Sürekli olarak işle ilgili sıkıntılar yaşar. Bir işte sabit konuma sahip olamaz. İşine kendini verip, orada yükselemez. İşle ilgili sorunlardan bahsedip durur. Ona göre iş yeri ve iş yerindeki insanlar ve çalışma sisteminde onlarca hata vardır. Kimse bunları düzeltmemektedir ama kendisi bu durumda bile yine çok iyi çalışmaktadır. Hatta en iyi işçi kendisidir.

Olgunlaşmamış erkek belirtileri

olgunlaşmamış erkek

Erkekler kadınlardan daha geç olgunlaşır. Bunu söylediğiniz her erkek, bunu inkar edecektir 🙂 Ve ‘yoo ben çok olgunum’ diyecektir. Ama elbette olgun değiller. Olgun erkek nasıl davranır? Sakin, mantıklı, anlayışlı, sevgi dolu. O kişi öyle mi ona bir bakmak gerek.

Anlamsız eski ilişkiler

Eski ilişkilerinden bahsederken, hep sorunlar duyarsınız. Hiçbir ilişkisi uzun sürmemiştir veya uzun sürse bile hep sıkıntılar yaşanmıştır. Kötü ayrılıklar yaşamıştır. Bir erkeğin mutlaka eski ilişkilerini dinleyin kızlar. Onlara nasıl davrandığı ve onlardan nasıl ayrıldığı çok önemlidir.

Olgun olmayan erkek | Aşırı kırılganlık ve hassaslık

İlişkilerde inişler çıkışlar olabilir, insanların da zor zamanları olabilir ama olgun olmayan erkek ufak bir şeyde dahi kırılıverir veya sinirleniverir. Agresif tavırları genel hayatlarına yayılmıştır. Yaşamdan nefret eder gibidirler.

Kararsızlık problemi | Kararsız erkeklere nasıl davranmalı?

olgun olmayan erkek

Sadece ilişkiyle ilgili kararlar vermek zorunda kalmazsınız, olgunlaşmamış erkekle yaşadığınız ilişki süresince, onun için de kararlar vermek durumunda kalırsınız. Hangi gömleği giyinmeli, nerede nasıl konuşmalı, nasıl hareket etmeli gibi onlarca şey düşünmeniz de gerekir. Kararsız erkeklere nasıl davranmalı? Onlara sorumluluklar verilmeli ve özgüven kazanmaları için yardımcı olunmalı.

Düşüncesizlik

Bazen o kadar bencil olur ki, şaşırırsınız. Öncelikleri her zaman sizden daha önemlidir. Kendi dışında hiç kimseyi düşünmeden hareket edebilir. Siz üzülür müsünüz, yalnız mısınız, karnınız ağrıyor mu falan umurunda olmaz. Üstelik daha da kaba davranışlar içinde olabilir.

Hayata dair plan yapmamak

İleriye dönük planlar yapmaz. Hayata dair geniş çaplı bir planı, programı, tutkulu bir hayali yoktur. Gününü gün eder, sadece bugünü düşünür. Bir kaç yıl sonra mesleki açıdan hangi konumda olacağını düşünmeyi tercih etmez. Veya ilişkinin bir süre sonra nereye varacağını düşünüp, bunun üzerinde çalışmalar yapmaz.

Visited 46 times, 1 visit(s) today

1 yorum

Bir yanıt yazın