Keten Tohumu ve Chia Tohumu Maskesi

keten tohumu chia tohumu maskesi

Doğal yüz maskelerini tercih ediyorsanız, evde hazırlanan maskeler size daha cazip geliyorsa bu keten tohumu ve chia tohumu maskesini de çok seveceksiniz.

Çünkü bu, içinde bulunan vitaminler sayesinde hem yaşlanmayı önleyen maske hem de cildi gençleştiren maske.

Mimik çizgileri henüz oluşmaya başlıyorken önlem almak ve gerekli bakımı yapmak, onların kalıcı kırışıklıklara dönüşmesini engeller. Haftada bir kez, dönüşümlü olarak evde hazırlanan doğal maskelerinizden yapmanız cildinizi çok daha genç tutacaktır.

Kakao ve pirinç maskesi gibi keten tohumu ve chia tohumu maskesi de cildi canlandırın.

Kırışıklık giderici maske tarifi

Önce bir yemek kaşığı keten tohumu ve chia tohumunu ufak bir tencereye 1 çay bardağı su ile birlikte koyarak kısık ateşte kaynatın. Su fokurdadığında altını kapatın.

chia maskesi

Jel kıvamına gelen karışımı ince süzgeçten geçirip tanelerinden kurtulun. Karışımı kolay bir şekilde uygulamak için, bitmiş olan göz kremi roll-on kabını kullanabilirsiniz. İçini iyice temizleyip, maskeyi doldurun.

Akneye iyi gelen çaylar

Bu noktada şunu da belirtmek isterim ki, biten kozmetik ürünleri veya parfüm şişelerinizi asla atmayın. Yıkayıp kurulayın ve bir çekmeceye koyun. Çünkü evde doğal maskeler yaparken çok işinize yarıyor.

Hurmanın saça ve cilde faydaları

Keten tohumu ve chia tohumu maskesi nasıl yapılır?

Keten tohumu ve chia tohumu maskesi nasıl yapılır önemli bir detay var. Kirpiklerinize değdirmeden, roll-onu tüm göz çevrenizde dolaştırın. Bu maskeyi boyun maskesi olarak da kullanabilirsiniz.

keten tohumu maskesi

Keten tohumu ve chia tohumu maskesi kullananlar

Düzenli olarak haftada bir kez keten tohumu ve chia tohumu maskesi kullananlar ne diyor? Ciltlerinin gençleştiğini, kırışıklıkların azaldığını ve yüzlerine can geldiğini söylüyorlar. Ben de uygulamayı başladım. Tavsiye ederim.

Cilde en iyi gelen vitaminler hangileri?

Yaşlanmayı önleyen bu doğal maskenin içinde omega3, omega6, antioksidan, 30 gr protein, kalsiyum, mineral, A vitamini, bakır, demir, B C E K vitamini ve magnezyum var. Keşke C vitamini de olsaydı ama yine de tüm bu vitamin ve mineraller keten tohumu ve çiya tohumu karışımının bir mucizesi.

Hal böyle olunca da bu doğal maske, cildinizin gençleşmek için ihtiyaç duyduğu her şeyi barındırıyor. Haftada bir bu maskeyi uyguladığınızda doğal botoks maskesi etkisi oluşturacak.

Visited 15 times, 1 visit(s) today

1 yorum

Bir yanıt yazın