Ulan İstanbul Karlos

erkan kolçak köstendil

Kanal D’de yayınlanan Ulan İstanbul dizisinin efsane ismi Carlos’un (Karlos) fotoğrafları. Karakteri canlandıran sanatçı Erkan Kolçak Köstendil, 16 Ocak 1983 Bursa doğumlu.

erkan kolçak köstendil ve şebnem bozoklu

Uzun yıllar boyunca Bursaspor’da profesyonel kalecilik yaptıktan sonra İstanbul’a gelerek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oluyor ve çeşitli tiyatrolarda rol alıyor ve oyunculuk sektörüne giriyor.

2009 yılında, ilk Facebook dizisi olan Mukadderat’ı yazıp yönetiyor. Daha sonra yavaş yavaş televizyon sektörüne giriyor.

erkan kolçak köstendil karlos

Ulan İstanbul dizisi

2014 yılında kanal D’de yayınlanan Ulan İstanbul dizisi çok kısa sürede çok beğenilen dizilerden biri oldu. Zaman geçse de tekrar tekrar izlenebilecek dizilerden biri haline geldi.

karlos ile yaren

Dizinin oyuncuları Şebnem Bozoklu, Kaan Yıldırım, Erkan Kolçak Köstendil, Sevtap Özaltun, Caner Özyurtlu ve Uğur Polat. Dizide Karlos karakterini canlandıran Erkan Köstendil (yani Karlos) ile Şebnem Bozoklu arasında yaşanan aşk dillere destan olmuştur. Hatta birbirlerine besteler yaparlar, ki bu diziden çıkan ‘Yanarım’ isimli şarkı hemen barlarda çalmaya başlamıştır.

ulan istanbul dizisi

Ulan İstanbul dizisi çok başarılı bir şekilde devam ederken, ülkemizde henüz tek tük ufak çapta örnekleri olan ‘web üzerinden ücretli dizi izleme’ yoluna girmiş ve diziyi bir süre sonra sadece web üzerinden para verilerek izlenir hale getirilmiştir.

erkan köstendil ve caner özyurtlu dizi

Bu da pek çok izleyiciyi kaybetmelerine ve bir süre sonra da dizinin bitmesine sebep olmuştur. Yine de seni unutmayacağız Ulan İstanbul.

Visited 18 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın