Şişman Kız – Popom Olmadan Asla!

popom olmadan asla şişmanlık motivasyon kitabı eğlenceli kitaplar

Popom Olmadan Asla! en çok satan kitaplar arasında. Şişmanlara, kilo veremiyorum diyenlere, hızlı kilo verdiren diyetler arayanlara müjde! Twitter’da iki sene içinde 160 bin takipçiye ulaşan Şişman Kız, Eylül 2014’de Dizüstü Edebiyat’tan ilk kitabı Popom Olmadan Asla! yı çıkarttı.

Kitabın ilk baskısı çok kısa sürede biterek, büyük bir başarı sağladı. Dizüstü Edebiyat‘ta daha önce PuCCa”nın kitapları bu kadar çok satılıyordu. Yeni rekortmen Şişman Kız, bunu hak ediyor. Çünkü kitabın içeriği, nasıl anlatsam, tek kelimeyle muhteşem. Şimdiye kadar okuduğum çoğu kitaptan farklı.

Kitabı aldığınızda, kapakta dikkatinizi çekecek bir söz var. En çok kendimi yedim. İşte bu söz, kitapta anlatılanları aslında çok güzel şekilde özetliyor. Kitapta çok tutkulu bir aşk var. Ki zaten kitap genel anlamıyla bir aşk romanı. Hem de en güzel aşk romanlarına örnek gösterilebilecek nitelikte.

Şişmanlıkla ilgili kitaplar

Yazar, aşkın nasıl farkında olmadan tüketildiğine, kaybetme korkusuyla aşık insanın neler yapabildiğine ve aslında mutlu bir aşk ilişkisi için de neler yapılması gerektiğine çok eğlenceli şekilde değinmiş.

popom olmadan asla kitabı

Yazar Yasemin Erkent‘in dili çok akıcı, öyle ki kitabı 2-3 saat içinde okuyup bitirebilirsiniz. Özellikle seyahat ederken, size çok tatlı bir yol arkadaşı olabilir. Ben kitabı aldım, okumaya başladım ve bir baktım ki yarısına gelmişim. Sonra, hemen bitmesin diye günde 5-10 sayfa okumaya başladım. Kitap bittiğinde harika bir film izlemişsiniz gibi hissediyorsunuz. Herkese anlatmak istiyorsunuz. Zaten gidip hemen on tane daha kitap aldım ve çok sevdiğim arkadaşlarıma hediye etmeye başladım. Sizde de bunu yapma isteği oluşacak.

Zayıflamayla ilgili motivasyon kitabı

Kitaptan biraz bahsedeyim. İlk sayfalarda sevdiği adamın terk etmesiyle bunalıma girmiş bir kızla karşılaşacaksınız. Daha önce dediğim gibi yazarın dili o kadar güzel ki, bu bölümü hem hiç sıkılmadan hem de bir kaç sayfa sonra sizi bekleyen muhteşem eğlenceli bir dönemin ipuçlarını hissederek okuyacaksınız.

Ana karakter bu süreçten sonra bir gün evi toplarken, onu terk eden adamın ikisi için almış olduğu Nazan Öncel konser biletlerini buluyor. O anda kafasında bir şimşek çakıyor. Çünkü Okan, o konsere kesin gidecek.

kitap yorumları

Konser yanılmıyorsam iki ay sonra. Kız hemen spor, diyet yapıp kilo vermek ve o konsere fıstık gibi gitmek için çalışmalara başlıyor. İşte kitabın bu bölümlerini 5 dakikada falan okuyabilirsiniz. Çünkü herkese zor gelen bu süreci, ki kendisine de zor geliyor, inanılmaz akıcı, eğlenceli ve esprili bir şekilde anlatmış. Bu iki ayda ne kadar kilo veriyor, konserde Okan’ı görüyor mu, sonra neler oluyor… Bunların hepsini Popom Olmadan Asla! kitabını alıp okuyun. Bayılacaksınız!

Kitabın yazarı Yasemin Erkent aslında çoğu dizide karşımıza çıkmış olan bir isim. Sahne Sanatları ve Oyunculuk eğitimleri almış olan Yasemin Erkent, aynı zamanda NLP ve Kişisel Gelişim konularında da eğitimler almış. Kadın erkek ilişkileri, motivasyon gibi konularda videolar hazırladığı bir de Youtube kanalı var.

Visited 13 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın