Analı Oğullu Dizisi

analı oğullu türk dizisi

Analı Oğullu dizisinin oyuncuları kimler? Diziyi kim yazıyor? Hangi kanalda oynuyor? Dizi hakkında eleştiriler ve yorumlar.

Analı Oğullu dizisi Salı akşamları Show Tv’de yayınlanan bir diziydi. Dizinin senaryosu Sermiyan Midyat’a aitti. Sermiyan Midyat’ın Ay Lav Yu filmini izleyenler bilir, kendisi iki ayrı kültürü absürd şekilde birleştirmekten ve bundan bir komedi oluşturmaktan hoşlanır.

2 Aralık 2974 Mardin doğumlu olan Sermiyan Midyat’ın dizisi Analı Oğullu da kalabalık kadrosu ve ağır doğu şivesiyle dikkat çekti.

Analı Oğullu dizisinin konusu ve hakkındaki yorumlarım

Diziyi izlemeye başladığınızda bazen sıkılıp kapatmak istiyorsunuz, bazen de aralara serpiştirilmiş zekice espriler sizi diziyi izlemeye teşvik ediyor. Genel olarak dizideki şiveye eleştiriler var. Fakat o şive olmasa, istenilen çatışma bu kadar başarılı şekilde ortaya çıkamazdı. Bu da bir gerçek.

Dizinin ömrü kısa oldu fakat ciddi bir heves ve masrafla oluşturulduğu, Sermiyan Midyat’ın ve tüm ekibin bu diziden çok zevk aldığı ortadaydı.

analı oğullu dizisi

Analı Oğullu dizisi oyuncuları

Dizinin kadrosu çok geniş. Sermiyan Midyat (Cano), Sera Tokdemir (Lal), Gülhan Tekin (Rukiye), Durul Bazan (Merdan) Onur Buldu (Cüneyt), Devrim Yakut (Anne Sidar), Caner Alkaya (Veysi), Burcu Gönder (Gözde), Duygu Yetiş (Müsvette) Kahtalı Mıçı (Nazım Ağa), Deniz Erdoğan (Şiwan Ağa), Mehmet Yaşiru (Baran Ağa), Murat Başoğlu (Haluk), Çiğdem Tunç (Vildan), Köksal Engür (Kadim), Melisa Sözen (Ece).

Dizide özellikle anne rolündeki Devrim Yakut dikkat çekiyor. Çok başarılı bir oyuncu. Analı Oğullu dizisinde dikkat çeken bir diğer isim ise sekreter Müsvette rolünü muhteşem şekilde oynayan Duygu Yetiş. Gerçi bu dizide ”olmamalıydı” denecek kimse yok.

Türk dizilerinde ciddi bir komedi dizisi açığı var. 20 tane dram dizisi arasında 1 tane komedi dizisi çıkıyor o da kısa sürede yayından kaldırılıyor. Bu konu umarım dikkate alınır. Yoksa gençler televizyondan tamamen kopacak.

Visited 15 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın