Gizli Pencere Filmi

gizli pencere sinema filmi

Orijinal ismi ‘Secret Window’dur. Psikolojik bir gerilim filmidir. Stephen King’in romanından uyarlanmıştır. Filmin yönetenliğini ünlü senarist David Koepp yapmıştır. Filmin başrol oyuncusu ise yakışıklı oyuncu Johnny Deep’tir.

Gizli Pencere filminin konusu ise şöyle: Mort Rainey başarılı ve ünlü bir yazardır. Şehirden uzak bir göl kenarında yaşamaktadır. Sevdiği koltuğunun üzerinde günde 15 saat uyumaktadır.

Hayatında başka biri olduğu için karısı onu terk etmiştir ve Mort Rainey için sancılı bir boşanma süreci olacaktır. Bu durumdan dolayı tek bir satır bile yazamaz hale gelir. Yaratıcılığı kalmamıştır.

Film Yorumu : Secret Window (Gizli Pencere)

secret window gizli pencere filmi

Bir gün kapısı çalar ve gelen kişi John Shoother adında psikopat bir adamdır. Mort’u, kendi hikayesini çalmakla suçlar. Mort ne dese onu ikna edemez ve akıl almaz bir oyun başlar. Israrcı ve düşmanca bir tavır takınan Shoother cinayet işleyecek kadar soğukkanlıdır. Buna karşın Mort da kendini savunacak kurnazlık ve kararlığa sahiptir.

Filmin son dakikaları ise oldukça heyecanlı ve izleyicide şaşkınlık oluşturabilecek cinsten. Gizli Pencere konusu ve kurgusuyla kesinlikle tavsiye edebileceğim filmlerden.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın