Pompeii

pompeii sinema filmi

Antik zamanları anlatan ve mitolojik unsurlara dayanan bir film Pompeii. Genel olarak mitolojik bir aşk hikâyesidir.

Filmin ana konusu, Vesuvius Dağı’nın patlayıp koskoca Pompeii şehrini yerle bir ettiği efsanevi olaya dayanıyor. Yönetmeni Paul W.S. Anderson, başrol oyuncusu ise Kit Harington’dur.

Oyuncular arasında Carrie-Anne Moss, Emily Browning, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Jessica Lucas, Jared Harris, Joe Pingue ve Kiefer Sutherland gibi isimler yer alıyor.

Yönetmenin en bilinen filmleri Resident Evil, Drift, Death Race ve The Three Musketeers.

Pompeii sinema filmi konusu

Filmde iyi-kötü savaşının yanında zengin kız ve fakir oğlan aşkının öyküsü anlatılıyor. Bu açıdan oldukça klasik bir konu demek yanlış olmaz.

Ayrıca kullanılan görsel ve ses efektleri de başarılı kabul edilemez.

pompeii sinema filmi konusu yorumlar

Hikâyeden bahsedecek olursak. Milo küçük bir çocukken ailesi Romalı askerler tarafından katledilmiştir. Üstelik onun gözleri önünde! Milo, ailesinin öcünü almak için yemin eder. Yıllar geçmesine rağmen Milo hala bir köledir. Britanya’nın en hızlı dövüşen kölesidir. Satılmak için götürüldüğü Pompeii’de valinin güzel kızı Cassia’yı görür ve ilk gördüğü andan itibaren ona derin bir aşk besler. Kız da ondan hoşlanmıştır.

Ancak arada bir senatör vardır. Bir gün arenadayken Vesivius Dağı şehrin üstüne püskürür. Ortalık cehennem gibiyken Milo ise Cassia’ya ulaşmanın peşindedir.

Pompeii sinema filmi hakkında yorumlar

Eğer mitolojik filmleri seviyorsanız ve savaş filmleri hoşunuza gidiyorsa Pompeii de beğenebilirsiniz. Elbette bu türün çok daha iyi örnekleri var. Mesela Gladyatör veya The Favourite gibi ama Pompeii hakkındaki yorumlar da kötü değil.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın