Kolay Tiramisu Tarifi

tiramisu tarifi

Hemen hemen her yemekten sonra yenilebilecek kadar hafif, her çay saatini süsleyebilecek kadar lezzetli ve yapılışı bir o kadar basit olan kolay hızlı tiramisu tarifini deneyin.

Basit tramisu yapmak için gerekli olan malzemeler; 200gram kedi dili bisküvisi ya da finger bisküvi. (ince, küçük uzun olan bisküvilerden) 350ml espresso ya da filtre kahve. 4 yemek kaşığı marsala (beyaz şarap) ya da portakal likörü. 4 yumurta sarısı. 125gr toz şeker. 400gr Pınar’ın mavi labne peyniri. Bir tutam tuz. 2 yemek kaşığı kakao.

Kolay tiramisu tarifi yapılışı

Tiramisu genelde, cam tabakta servis edilir. O yüzden borcamda hazırlayabilirsiniz.

Tüm bisküvileri 2 ya da 3 parça olarak kırıp, yarısını kabın içine serin. Espresso ya da kahvenin yarısını bisküvilerin üzerine dökün ve likörün yarısını da serpiştirin.

kolay hızlı tiramisu tarifi

Yumurta sarısıyla şekeri, krema kıvamına gelene kadar çırpın. Peyniri de ekleyerek yumuşak ve ince bir kıvam yakalayın. Başka bir temiz kapta, yumurtanın beyazıyla tuzu, iyice katılaşana kadar karıştırın. Bu karışımı, yavaşça, kremaya ekleyin ve iyice karıştırın. Peynir ve yumurta karışımının yarısını, alttaki bisküvilerin üzerine kaşıkla yayın.

Ayırdığınız diğer bisküvileri, bunun üzerine serpin. Sonra tekrar şarap ve yumurta karışımını dökün. En üste kakaoyu serpiştirin. Tiramisuyu kolayca hazırladınız. Şimdi streçle sararak bızdolabına koyun ve en az 2 saat beklettikten sonra afiyetle yiyin.

Visited 11 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın