Aşka Dair Filmi | A Case of You

Aşka Dair Filmi A Case of You

Aşka Dair filmi yani orijinal adıyla A Case of you filminin oyuncuları kimler? Konusu ne? Ve bu film hakkında yorumları buradan okuyabilirsiniz.

Aşka Dair, 26.09.2014 tarihinde vizyona girmiştir. Yönetmeni Kat Coiro’dur. Oyuncuları ise Justin Long, Keir O’Donnell, Evan Rachel Wood’dur.

Türk filmlerinde genelde ‘Ya senaryoyu biz yazarız’ veya ‘Bizim kuzen yazar ya, onun Türkçesi iyi’ falan gibi senaryo çıkartılmaya çalışıldığında film her zaman hüsranla biter.

Çünkü senaryo yazmakla yakından uzaktan ilgisi olmayan kişiler, kendilerini yıllarca bu işin eğitimini alanlarla bir tutmak gibi gereksiz bir özgüven içine girerler.

Oysa Aşka Dair filmi senaryosuyla da beğeniliyor ve senarist, filmin oyuncu olan Justin Long ve kardeşine ait. Çünkü kardeşi bu konuda eğitimli. Aşka Dair, Justin Long’un ilk senaristlik deneyimi ama zaten kendisinin payı metin üzerinde çok fazla değil.

Aşka Dair filminin konusu

aşka dair filmi konusu

Aşka Dair filminin konusu ise şöyle: Ana karakterin ismi Sam. Sam, popüler filmleri kitaplaştıran bir uyarlama yazarıdır. Kendine güveni olmayan ve karşı cinsle ilişkilerde başarısız biridir. Sam kendi kitabını yazmak ister ancak bunun için bir türlü ilham gelmez.

Bir gün kafede çalışan Birdie ile tanışır. Birdie, son derece rahat ve özgür bir kızdır.

Sam ondan çok hoşlanır, tabi ki Birdie de ondan. Nasıl mı? Sam, Birdie’nin facebook profilinden onun neler yaptığını, nelerden hoşlandığını ayrıntısıyla araştırır ve o da Birdie’nin ilgilendiği şeylerle ilgilenmeye başlar.

aşka dair sinema filmi

Sam Birdie’nin hayallerindeki adamdır. Facebook’un insan ilişkileri üzerindeki etkileri açısından ilginç ve önemli bir başlangıca sahip olan film, filmin ilerleyen dakikalarında ise sıradan bir romantik komediden pek de farklı sayılmaz.

Aşka Dair filmi yorumlarım : Oyunculuk kısmına bakıldığında da iyi bir oyunculuk çıkartıldığını söylemek doğru olmayacaktır. Oyuncuların soğuk bir tavır sergiledikleri söylenebilir.

Eğlenceli bir film izlemek isterseniz, romantik komedi filmleri hoşunuza gidiyorsa izlenebilecek filmlerden biri. Tıpkı Buraya Kadar filmi gibi. Çok fazla bir şey beklememek gerekir. 2013 yapımı Aşka Dair filminin imdb puanı 5.6 benim puanım da 5.5. İyi seyirler.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın