Expigment Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır ve Uygulanır?

expigment krem ne işe yarar

Eskiden saatlerce güneş kremi sürmeden güneşlendiğimi hatırlıyorum. Baştan biraz kızarırdım sonra çok tatlı bir kahverengi tene sahip olurdum. Güneş cildimi hem nemlendirir hem bronzlaştırırdı.

Artık hem hava kirliliği hem de ozon tabakasının aldığı hasar yüzünden güneşlenmeye korkar olduk. Hatta güneşe, güneş korumalı krem sürmeden çıkılmıyor. Neden? Çünkü cilt hemen lekeleniyor. Küçük küçük kahverengi lekeler sarıyor cildi. Sonra yavaş yavaş güneş lekelerinin bazıları gidiyor, bazılarıysa kesinlikle gitmiyor, kalıcı oluyor.

Expigment krem ne işe yarar?

Bir arkadaşım güneş lekesi nasıl geçer? diye araştırırken expigment kremi keşfetmiş. Kullanmaya başladıktan sonra kahverengi lekeler için çözüm bulduğunu söyledi. Benim de yüzümde bir türlü gitmek bilmeyen lekeler olduğu için denemek istedim.

expigment krem nasıl kullanılır

Expigment krem ne işe yarar? İçinde hidrokinon isimli bir madde var ve bu madde sayesinde ciltteki lekeleri gideriyor. Eczaneden almak mümkün. %4’lük ve %2’lik versiyonları var.

Expigment krem nasıl kullanılır?

Doktor tavsiyesiyle kullanmak gerekir. Expigment krem nasıl kullanılır, gece yatmadan önce %2’lik olan expigment krem, sadece lekelerin üzerine gelecek şekilde çok az bir miktar sürülerek kullanılır.

Expigment kremin kokusu gerçekten kötü, yani ona dayanabilmek gerekiyor. Ama şöyle diyeyim, yüzümdeki o hiç gitmeyen lekeleri bir hafta on gün içinde çok hafifletti.

Expigment krem kullananlardan biri olarak hakkındaki yorumlarım

kahverengi lekeler için expigment krem nasıl uygulanır

Özellikle çok az miktarda uygulamak gerekiyor ve tam olarak lekenin üzerine gelmesi lazım. yoksa cildi tahriş edebilir. Expigment krem hakkında yorumlarıma şunu da eklemeliyim ki kokusu kötü ve biraz kızarıklık da yapabiliyor.

Expigment krem nasıl uygulanır?

Gece cildi temizleyip sadece güneş lekelerinin olduğu bölgeye sürerek expigment krem uygulanır. Bu işlemi en fazla bir hafta yapmak gerekir. Yoksa ciltte daha farklı ve kalıcı hasarlara yol açabilir.

Yani expigment krem kullanırken dikkatli olmakta fayda var. Expigment krem nasıl uygulanır sorusuna önemli bir cevap da, güneşe maruz kalmadan uygulanırdır. Bu kremi o yüzden gece kullanmak gerekir. Sabah cilt tekrar yıkanıp temizlenmelidir.

Visited 34 times, 1 visit(s) today

1 yorum

Bir yanıt yazın