Mutlu Bir İlişkinin Sırrı Nedir?

ilişkide mutluluğun sırrı

Mutlu bir ilişkinin sırrı nedir? Bireyler mutluysa bu ilişkiyi nasıl etkiler? Mutlu bir ilişkide iletişimin önemi nedir?

Kadın ve erkek arasındaki karşılıklı çekim onları bir araya gelmeye mecbur kılar. Bu yaratılış gereğidir. Beraber olmaya karar veren çiftler bir ilişkiye başlarlar. İlişki süreci çok önemlidir.

İlişki sürecinde birlikte güzel vakit geçirirler, gezerler, tozarlar, yerle, içerler. Hayat toz pembedir. İlişkinin cicim ayları geride kalmaya başladığında sorunlar ortaya çıkabilir.

İlişkide mutluluğun sırrı

mutlu ilişki

Bu son derece normaldir. Bireyler bu sorunların nasıl çıktığına anlam veremeyebilirler. “Her şey çok güzeldi, nasıl böyle olduk?” diyebilirler.

Neden mi böyle oldu, şöyle ki; birbirlerini daha ayrıntılı tanımaya başladılar ve birbirlerinde hoşlarına gitmeyen özelikleri fark ettiler.

Birini unutmanın en iyi yolu

Artık farklılıklara tahammül edememeye başladılar. Kendimize tıpa tıp uygun, tam istediğimiz gibi, kusursuz birini bulamayız. Bu imkansız gibi bir şeydir. Asıl mesele kişiyi olduğu gibi kabul etmektir.

Mutlu bir ilişkinin sırrı

mutlu birliktelik

Bir sorun ortaya çıktığında çiftler bu soruna karşı yan yana olmalıdır. Birbirlerinin karşısında değil tam olarak sorunun karşısında yer almalıdırlar. Soruna karşı el ele vermeli, çözüm aramalıdırlar. Sorun neden çıktı, kim çıkarttı gibi şeyleri tartışmak zaman kaybı olacaktır.

Kadınları etkilemenin 10 yolu

Bu çözüm sürecinde çiftlerin kullandıkları dil, birbirlerini suçlayıcı olmamalıdır. Saygı ve sevgi çerçevesi içinde sözler sarf edilmelidir. “Hep böyle yapıyorsun, işleri bu hale getiren sensin.” yerine “İşlerin bu noktaya gelmesi gerçekten beni çok üzdü.” denmelidir.

Herkes kendi üzerinden sorunu dile getirmelidir. Bunu yaparken “ben” dili kullanılmalıdır. İletişim gerçekten çok önemlidir.

Hayattan zevk almak

mutlu sevgili

Bireysel olarak hayattan zevk almaya bakın. Hayat problemlere üzülüp sıkılmak için çok kısa. Mutlu olun ki çevrenizdekiler de mutlu olsun. Unutmayın, mutluluk bulaşıcıdır.

Mutlu bir ilişki kadın ve erkeğin işbirliği içinde olmasına da bağlıdır. Uyumlu olmalıdırlar.

Birbirlerine her zaman sevgilerini ifade etmelidirler. Küçük hoş sürprizler yapmalıdırlar. Bu küçük tavsiyeleri uyguladığınızda farkı göreceksiniz.

Visited 6 times, 1 visit(s) today

1 yorum

Bir yanıt yazın