Vine Kapatıldı!

vine kapatıldı

Binlerce insanın 6 saniyelik videolar paylaştığı online platform Vine, Ekim 2016 itibariyle kapatıldı. Vine yetkilileri şu şekilde bir açıklama yaptılar :

“Uygulama, web sitesi ya da çektiğiniz Vine’lar bugün hiçbir yere gitmiyor. Onlara değer veriyoruz ve bu işi doğru bir şekilde yürüteceğiz. Vine’larınızı indirebileceksiniz. Siteyi açık tutacağız çünkü şimdiye kadar yapılan bütün Vine’lara ulaşılabilmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Sitede ya da uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan önce haberdar edileceksiniz.”

Vine neden kapatıldı?

Tüm platformlar kendini yenilemeye hızla devam ediyor. Instagram’ın bir süre önce kısa videolar da yayınlanabilen güncellemesi, pek çok Vine kullanıcısını uygulamadan uzaklaştırıp Instagram’a yönlendirmişti. Aynı şekilde Facebook’ta video paylaşılması da benzer bir etki yaratmıştı.

Kendi fenomenlerini çıkartan Vine, bir süre sonra Vine fenomenlerinin Twitter, Instagram, Facebook ve Youtube gibi alanlara dağılmasından dolayı ekonomik olarak zarar etmeye başlamıştı. Bu yüzden de 28 Ekim 2016 tarihinde Vine kapatıldı.

vine ne zaman kapatıldı

Pek çok kişiye ilham kaynağı olan Vine, Twitter’dan yayınladığı son mesajında “Bir ışık bırakın” dedi.

Vine fenomenleri

hakan hepcan vine

Kısa ömrüne rağmen Vine hem dünyadan hem de Türkiye’de pek çok fenomen çıkarttı. Bunlardan bazıları Aykut Elmas, Hakan Hepcan, Eylül Öztürk, Aslı İnandık gibi isimler oldu.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın