Maço Erkek Metroseksüel Erkek

alfa beta maço metroseksüel erkek

Maço sözlük anlamı: sert karakterli, kaba erkek. Metroseksüel sözlük anlamı: bakımlı, naif erkek. Şimdilerde alfa beta erkek diye de geçmeye başladı. Peki kadınlar neden maço erkek ve metroseksüel erkek sevenler diye iki gruba ayrılıyor?

Kadınlar aslında; erkeklerin hem bakımlı, hem de güçlü bir karaktere sahip olmasını istiyorlar. Yani sırtında kılları ya da yağ bağlamış koca bir göbeği olmayan ve aynı zamanda koruyucu erkekler en cazip olanları.

maço erkek

Elbette maço erkekte de metroseksüel erkekte de, insanın aklına hemen uç örnekler geliyor. Maço denildiğinde kadını kıskanan, romantik ya da duygusal olmayan, sıklıkla “bu bize ters” kalıpları ile cümleler kuran, belki “erkek adamın göbeği olur” ya da belki ve hatta “erkek adamın emaneti olur” tarzında daha da abartılı, birileri tarafından belirlenmiş bir racon içinde yaşayan ve sevgilisine.. pardon kadınına hayatı zehir eden erkek türünü canlandırıyoruz gözümüzde.

Metroseksüel erkek nasıl olur?

Metroseksüel erkek denilince manikür pedikür yaptıran, vücudunun hemen hemen her yeri bir kadın kadar bakımlı, saçları bazen fönlü bazen jöleli bazen boyalı, hatta belki bazen makyaj yapan, duygusal, romantik, hassas, düşünceli, zarif erkek canlanıyor bu sefer de gözümüzde.

metroseksüel erkek

Yok mu bunun bir ortası? Bir erkek illa ya maço ya da metroseksüel mi olabilir? Ya da alfa erkek beta erkek mi olabilir yalnızca?

Kadınlar aslında bu iki türün ortasını arıyor. Hem kadının ruhuna hitap edebilen, hem de yanındayken kendini güvende hissettiren erkekler çoğu kadının gözdesi.

Ama tıpkı ömrünün büyük bir kısmını spor salonunda geçirip, body yaparak vücudunu şişiren ve sanki kadınlar buna bayılıyormuş gibi tuhaf bir fikre kapılan erkekler gibi; aşırı maço ya da aşırı metroseksuel olan erkekler de onları beğendiğimizi sanıyorlar.

Visited 14 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın