Yüz Şekline Göre Saç Modelleri | Hangisi Daha Çok Yakışır?

Yüz şekline göre kadın saç modelleri

Yüz şekilleri ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olduktan sonra işiniz çok kolaylaşır. Önce bunu öğrenmek ve ardından yüz şekline göre saç modelleri nedir hangisi daha çok yakışır buna bakacağız.

Ben de uzun süre acaba hangi yüz şekline sahibim? diye düşündüm. Çünkü kilo vermek de almak da etkiliyor ama bazıları diğerlerine de benzeyebiliyor. Neyse ki sonunda çözebildim. Benimki oval. Şimdi hepsine tek tek bakalım.

Aslında temel olarak 6 adet var. Yüz şekli öğrenme size saç modeli ve makyaj modeli seçiminde de çok yardımcı olacak. Bunlar neler hemen bakalım.

yüz şekli öğrenme

Yüz şekli nasıl belirlenir? Eğer siz de arada kaldıysanız yani “hem yuvarlak gibi hem de oval gibi, bilemiyorum” diyorsanız bunu anlamanın en iyi yolu saçlarınızı toplamak. Arkadan iyice toplayın ve aynada bir kez daha bakın.

Yüz şekline göre saç modelleri

Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri denildiğinde, dikkatli olmak gerekir. Ne kadar kısa ve nasıl bir şekilde kesim olmalı önemli. Tıpkı cilt alt tonuna göre makyaj gibi. Şimdi örneklerle bakalım.

Kalp yüz şekline göre saç modelleri

Yüzünüzde bir kalp varsa bu türde bir kesim size yakışacaktır. Tepe kısmının yoğun olmasına dikkat etmek gerekir.

Uzun yüz şekline göre saç modelleri

Uzun yüzlü kadınlar olabildiğince kabarık modeller tercih etmeli. Saç jöleleri, köpükleri sizin tam ihtiyacınız. Dalgalı modeller size çok yakışır.

Oval yüz şekline göre saç modelleri

Konuyu biraz araştırdığınızda göreceksiniz ki en şanslı yüz tipi oval. Herkes ah keşke oval olsaydım der. Çünkü her türlü model ve kesim yakışır. Kısacık erkek saçı bile.

Yüz şekline göre kaş modelleri

Kare yüz şekline göre saç modelleri

Kare yüz şekline göre saç kesimi bu şekilde olabilir. Kısa, katlı, kabarık. Ünlülerden aklıma Gülgün Feyman geldi.

Ünlülerin yüz şekilleri ve saç saç modelleri nasıl?

Aslında yüz şekline göre saç modeli seçerken bir ünlüyü baz almak da çok iyi bir fikir. Çünkü onların tasarımcıları var. Tepeden tırnağa kadar ne yakışır ne yakışmaz en iyi şekilde ayarlıyorlar.

Bakın en popüler ünlülerin yüz şekilleri ve saç modelleri nasıl.

ünlülerin yüz şekilleri ve saç modelleri

Tabii ki zaman zaman değişiklik yapıyorlar ama yine de yakışacak şeyler oluyor. Kakülü ona göre katlı yapıyorlar veya kabarık kullanıyorlar. Ya da katlı kesimse katı tam belli bir yerden başlatıyorlar.

Uzmanlar onlara en iyisini, en yakışanını yapıyor. Sadece saç için değil aynı zamanda makyaj için de. Makyajla değişen ünlüler yazımda örneklerini göstermiştim.

Hangisi daha çok yakışır?

Aslında deneyip görmek en güzeli. Benim saçlarım yıllarca çok uzundu. Düzdü ve bana öyle yakışıyor diye düşünüyordum. Başka bir şey düşünemiyordum. Hep aynı renk ve model.

Üniversite son sınıftayken arkadaşımın ısrarına uydum, iyi ki de uymuşum, ve birlikte kuaföre gittik. Hayatımda ilk kez kısacık ve katlı bir kesim yaptırdım. Yere düşen kesilmiş saçlarımı görünce önce çok üzüldüm.

Daha kuaförden çıktığımız andan itibaren gözleri üzerime hissetmeye başladım. Ve üniversite son senemde, o zamana kadar beni fark etmeyen çok fazla insanın artık fark etmeye başladığını gördüm.

Hayatımda verdiğim en iyi karar

Gerçekten de hayatımda verdiğim en iyi karar olmuştu. Hatta daha sonra rengini de değiştirdim ve yine farklı şeyler denedim. Yani bazen inatçı olmamak gerek. Yeniliklere açık olmak lazım.

Yok bana yakışmaz” diyerek çekinmemekte fayda var. Bunu ben kendim yaşadım ve herkese tavsiye ediyorum. Birileri size “yok sana yakışmaz” dese bile gidin deneyin. Çünkü onlar uzman değil ayrıca sizin kendinizi nasıl hissedeceğiniz, sizin beğenip beğenmemeniz önemli.

Hem zaten yakışmasa ne olacak ki? Dünyanın sonu değil. Kökü sizde, yine uzar. Ya da hemen başka renge boyarsınız. Biraz cesur olmak gerek hayatta ne dersiniz?

Visited 6 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın