Kaş Modelleri | Yüz Şekline Göre Hangisi Sana Yakışır?

Kaş modelleri yüz şekline göre

Her yüz şekline her kaş modeli yakışmaz. Buradaki kaş modelleri arasından yüz şekline göre hangisi sana daha çok yakışır öğrenebilirsin. Böylece çok daha etkili bakışlara sahip olabilirsin.

Herkesin artık micro blading ile aynı kaşı yaptırdığı bir dönem içindeyiz fakat bu işin uzmanları kişinin isteğine göre değil, yüz şekline göre kaş tasarımı yapmaları gerektiğini biliyorlar.

Çünkü yanlış tasarım sizi çok daha şişman, yaşlı veya sert gösterebilir. Model kadar renk de önemli elbette. Mesela saçlarınız koyu renk olsa bile bir ton açık renk, çok daha yumuşak bakışlara sahip olmanızı sağlayabilir.

Yüz şekline göre kaş modelleri | Hangisi sana daha çok yakışır?

Daha önce yüz şekline göre saç modelleri yazımda bunların ne kadar önemli detaylar olduğundan bahsetmiştim. Yani bir kadının yüz şeklini, kaş şeklini, cilt alt tonunu bilmesi hayat kurtarır.

Kaş boyamak resmen bir sanat. Hem geometri hem de görsel yetenek gerektiriyor. En doğu çizim iç kısımlarda daha hafif renkler kullanmak, dış ve kuyruk kısmını doldurmak. Fakat şekil de elbette çok önemli.

Yuvarlak yüz için kaş modelleri

Yuvarlak yüz için kaş modelleri

Mila Kunis, Emma Stone, Cameron Diaz gibi yuvarlak yüz için kaş modelleri daha çok orta kısmı sivri olanlar. Böylece yüzü basık olmaktan kurtarıp daha da uzatır.

Oval yüz için kaş modelleri

Oval yüz kaş modelleri

Oval yüz çok şanslıdır, onlara hemen her şey yakışır ama kaş modelleri için sivri yerine daha yumuşak geçişli bir çatı gerekir. Tıpkı Jessica Alba, Beyoncé, Kerry Washington gibi.

Kalp yüz şekline yakışan kaş modeli

Kalp yüz şekli kaş modeli

Kalp yüz şekline sahip olan ünlüler arasında yer alan Scarlett Johansson, Naomi Campbell, Halle Berry gördüğünüz gibi belirgin olan kalp şeklini yumuşatmak için daha yuvarlak bir şekil tercih ediyorlar.

Kare yüz şekli için uygun kaş tasarımı

Kare yüz şekli için uygun kaş tasarımı

Kadınlarda aslında bir dezavantaj bu yüz şekli. Bu yüzden tıpkı Keira Knightley, Olivia Wilde, Angelina Jolie gibi dikkati gözlere ve kaşlara çekmek gerekir. Bu yüzden hafif köşeli ve kalın bir kaş tasarımı en iyi sonucu verecektir.

Elbette bu tasarımı dumanlı göz makyajı ile tamamlarsanız ortaya harika bir sonuç çıkar. Makyajda odaklanmanız gereken yer dudaklarınız değil, gözleriniz olmalı. Koyu renk rujlardan kaçınmalısınız.

Üçgen yüz nasıl kaş tercih etmeli

üçgen yüz kaş şekli

Doğru kaş şekli sizi çok daha genç ve etkileyici gösterir. Üçgen yüz nasıl kaş tercih etmeli dediğimizde Mallika Sherawat, Shakira, Serena Williams gibi olabildiğince yay gibi ve uzun diyebiliriz.

Uzun dikdörtgen yüz şekli için kaş modeli

Uzun dikdörtgen yüz şekli için kaş modeli

Lucy Liu, Kelly Rowland, Gisele Bundchen gibi uzun dikdörtgen yüz şekli olanlar için en iyi kaş modeli dengeleyici bir simetriye sahip olmalıdır. Boyunun uzun olmamasına özen göstermelisiniz.

Genç gösteren kaş modelleri

Her model herkese yakışmaz mesela kalın kaş kimlere yakışır denildiğinde cevap sanki “herkese” gibi geliyor ama değil. Göz şeklinde göre ve özellikle yüz şekline göre genç gösteren kaş modelleri tercih edilmeli. Kavisli, düz, kalkık pek çok şekil var.

Buradaki resimlerin size fikir vereceğine eminim. Çünkü insanın bu konuda aklı karışabiliyor. Nasıl ki kilolu bir yüze kısa bir şekil yakışmayacaksa, ince bir yüze de sert çatılı yakışmayacaktır.

Elbette genç gösteren kaş modelleri denildiğinde biraz kalın ve şekilli olması kaçınılmazdır. Ancak yapacağınız ufacık bir kavis veya çatı hatası tüm ifadenizi bozabilir.

Visited 15 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın