Hoşlandığın Kişiye Ve Sevgiliye Sorulacak Sorular

hoşlandığın kişiye sevgiliye sorulacak sorular

Hoşlandığın kişiye ve sevgiliye sorulacak sorular neden önemli? Çünkü kadın erkek ilişkilerinde iletişim en önemli şey. Neler sorulur neler sorulmaz bu yazıda birlikte bakalım.

Bir kişiyi yeteri kadar tanımadan ondan sadece hoşlanmak ya da onu sadece beğenmek, ilişkiyi bir adım ödeye götürmek için yeterli değildir.

Özellikle artık son yıllarda çoğunlukla Instagram, Tinder gibi uygulamalar üzerinden tanışan, yani sosyal mecralardan filtreli fotoğrafları beğenip etkilenenler için iletişim çok önemli.

Onunla herhangi bir yakınlaşmaya geçmeden önce, ilişkinin başında dikkat edilmesi gereken şeyler onun nasıl biri olduğu, nelerden hoşlandığı, bazı kritik konular hakkında neler düşündüğünü bilmek sizi büyük hatalardan korur.

Hoşlandığın kişiye sorabileceğin sorular ve sevgiliye sorulmaması gereken sorular arasında ince bir çizgi var. Bakalım onlar neler.

Hoşlandığın kişiye ve sevgiliye sorulacak sorular önemlidir

Dışarıdan fotoğraflarını ve paylaşımlarını gördüğümüz çiftler gerçekten mutlu mu? Bu mutluluk herkese nasip olur mu?

İşte bunun temeli tamamen iletişime bağlı. Hoşlandığın kişiye ve sevgiliye sorulacak sorular önemlidir. Bazı şeyler sorulmaz, bazı şeyler sorulur. Aradaki çizgiyi de iyi belirlemek gerekir.

 1. Son sevgilinin senin hakkında söylediği en kötü şey neydi?
 2. Sence diğer çiftlerin birlikte yaptığı en saçma şey ne?
 3. İlişkilerle ilgili en büyük endişen nedir?
 4. Kötü bir gün geçirdiğinde yanında olmamı mı yoksa seni yalnız bırakmamamı mı tercih edersin?
 5. Hayatında sana ilham kaynağı olan biri oldu mu? Ya da hayatını iyi yönde değiştirmeni sağlayan biri?
 6. İnsanlar senin en çok hangi yanlarını beğenir?
 7. Onlar olmazsa yaşayamayacağın 3 şey nedir?
 8. Sence yılbaşı, sevgililer günü gibi özel günleri kutlamak saçmalık mı?
 9. Aşkla, sevgiyle ilgili duyduğun ya da okuduğun en iyi şey neydi?
 10. En son ne zaman ağladın?
 11. Paranı en çok neye harcarsın?
 12. Eski sevgililerinden herhangi biriyle hala arkadaş mısın?
 13. Sırf beni mutlu etmek için yalan söyler misin?
 14. Birlikte olacağın kişinin mutlaka sahip olması gereken 3 şey nedir?
 15. Rahatlamak ve kendini iyi hissetmek için ne yaparsın?
 16. Hayatındaki en büyük başarı neydi?
 17. İlişkide seni en çok etkileyen şey nedir?
 18. Hayalin birlikte dünyayı gezmek veya eğlemek mi yoksa aile kurmak mı?
 19. Fanatiği olduğun herhangi bir şey var mı?
 20. En sevdiğin 3 film, kitap ve şarkıcı hangileri?

Hoşlandığın kişiye veya sevgiliye sorulacak 20 soru listesi yukarıdaki şekilde. Bunları karışık olarak sorup, onun hakkında pek çok bilgiye sahip olabilirsin. Tabii bir de sevgiliye sorulmaması gereken sorular var şimdi onlara bakalım.

Erkeklerin kadınlarda hoşlanmadığı 7 şey ve Kadınların asla duymak istemediği 7 şey de bu konuda dikkat edilmesi gerekenlerden.

Bu soruları sormayın!

Bir soruyla tüm yakınlık veya birliktelik mahvolabilir, büyük hasar görebilir. O yüzden bu soruları sormayın! Mesela bunlardan ilki “bugüne kadar kaç sevgilin oldu?” ne erkeğe ne kadına sorulması gereken bir soru bu.

sevgiliye sorulacak sorulmaması gereken sorular

“İlk kez kiminle beraber oldun?”, “Benden hoşlandığına emin misin?”, “Eski sevgilinden daha iyi miyim?”, “Ne zaman evleneceğiz?”, “Ailemi/Arkadaşlarımı seviyor musun?”, “Kaç lira maaş alıyorsun?”, “Instagram hesabının şifresi ne?”.

Kadınları etkileme yolları

Eğer ilişkinizin bitmesini istemiyorsanız veya o kişinin sizden koşarak uzaklaşmasını istemiyorsanız bu soruları sormayın. Onun herhangi bir arkadaşıyla veya aile bireyiyle tanışmışsanız “Benim için ne dedi? Beni sevdi mi?” gibi şeyleri de listeden çıkartın.

Sevdiğim kişi beni sevmiyor

Özellikle eski ilişkiler, fiziksel ve duygusal yakınlaşmalar hakkındaki tüm cümleleri birlikteliğinizden uzak tutun. Bu konuda eski sevgilisini unutamayanların yaptığı 7 şey ipucu verir ama o kişi şu anda sizinle birlikte, öncesi önemli değil.

Şu anda size değer veriyor mu ve bunu gösteriyor mu? Buna odaklanın. Sizin onu tanımaya çalıştığınız gibi o da sizi tanımaya çalışıyor mu? Size ve sınırlarınıza saygı duyuyor mu? İşte bu en olmazsa olmaz olan şey.

Visited 6 times, 1 visit(s) today