Şems Aslan Leke Açıcı Beyaz Melek Nişasta Maskesi Tarifi

Şems Aslan Beyaz melek nişasta maskesi tarifi

Şems Aslan leke açıcı beyaz melek nişasta maskesi hem cildi beyazlatıyor, hem lekeleri açıyor, hem besliyor, onarıyor, hem de nemlendiriyor.

Nişasta maskesi tarifi olarak da geçen beyaz melek maskesi yapımı aslında oldukça kolay. Ben de kullananlar arasındayım. İki kez uyguladım ve cildim pamuk gibi oldu.

Lekeler üzerindeki etkisini görmek için en az 5-6 kez uygulamak gerekiyor. Haftada 1 yapınca bu da 1 ay ediyor. Ancak yumuşaklık anında hissediliyor. Tıpkı jelatin maskesi gibi.

Bir kaç tane sivilcem vardı onlar da ilk uygulamadan sonra hemen geçti. Bir tane de sivilce lekesi vardı, o da ikinci uygulamadan sonra hafifledi.

Bu yüzden ben de tarifi sizinle paylaşmak istedim. Çünkü kendi denediğim şeyleri paylaşmayı tercih ediyorum ve size iyi veya kötü yorumlar yapıyorum.

Şems Aslan beyaz melek maskesi tarifi

Malzemeler de yapılışı da uygulayışı da oldukça kolay. İsterseniz hemen listeye geçelim.

  • Yarım yemek kaşığı kaymak
  • 1 çay kaşığı mayonez
  • Bir çay kaşığı yoğurt
  • 1 temek kaşığı nar suyu
  • 1 yemek kaşığı buğday nişastası

Beyaz melek maskesi tarifi için buğday nişastası, pirinç nişastası (mısır nişastası hariç) hepsi ekleniyor. Tüm malzemeleri karıştırıp pembe maske yapıyoruz.

Haftada 3 dakika kullanabilirsiniz. 20 dakikadan fazla bekletilmemeli. Her yaşta yapılabilir. 50 yaşından sonra 30 dakikadan daha fazla bekletilebiliyor.

şems aslan beyaz melek maskesi

Buzdolabında 1 ay kadar bekleyebildiği için bir kez hazırlamanız ve kavanozdan alarak kullanmanız kolaylık sağlayacaktır.

Göz çevresine hindistan cevizi yağı ve havuç yağı dışında bir şey sürmemek gerektiği için bu tarifi de o bölgenin dışında kalan yerlere uyguluyoruz.

Eğer cildinizde gözenekler varsa, siyah noktalar varsa sürdüğünüz karışımın kurumasını bekleyin ve daha sonra peeling yapın ve ondan sonra yıkayın.

Kimler kullanmamalı? Kılcal damarları olanlar ve çok kuru cildi olanlar için uygun değil. Kızarma ve yanma yapabilir.

Kırışıklık için alternatif olarak maya maskesi tarifi veya Rosense rejuvilox kırışıklık karşıtı yoğun bakım serumu da kullanabilirsiniz.

Burun yağlanması nasıl geçer?

Nişasta mayonez nar kaymak yoğurt ile leke açıcı kür

Her biri birbirinden etkili bu malzemelere biraz da yakından bakalım. Biz nişasta mayonez nar kaymak yoğurt ile leke açıcı kür yaptığımızda bakın neler oluyor.

Aspirin limon maskesi faydaları

Her malzemenin kendi içinde hem benzer hem de farklı faydaları var, şimdi onlara tek tek bakalım.

Nişastanın cilde faydaları : Aydınlatıcı, gençleştirici, cilt bariyeri sağlığını güçlendirici, güneş yanıklarını hafifletici, yağlı ciltleri dengeleyici.

Mayonezin cilde faydaları : Cilt dokusunu onarıcı, nemlendirici, yumuşatıcı, pH dengesini düzenleyici, onarıcı, ölü hücreleri temizleyici ve iltihap azaltıcı.

Narın cilde faydaları

Narın cilde faydaları : Cildi arındırıcı, antiokasidan, canlandırıcı, anti-aging etkili, kolajen üretimini destekleyici, yenileyici ve onarıcı.

Kaymağın cilde faydaları : Nemlendirici, aydınlatıcı, cilt tonunu düzenleyici, elastikiyet artırıcı ve ölü deri temizleyici.

Yoğurdun cilde faydaları : Kırışıklık azaltıcı, yenileyici, onarıcı, leke açıcı, akne ve diğer cilt enfeksiyonlarının düşmanı.

Visited 16 times, 1 visit(s) today