Yüzdeki Lekeler İçin Evde Doğal Aydınlatıcı Maske Tarifi

Yüzdeki Lekeler İçin Evde Doğal Aydınlatıcı Maske Tarifi

Yüzdeki lekeler nasıl geçer diyenler için evde doğal arındırıcı maske tarifi hazırladım size. Yüzdeki lekelere doğal çözüm arayanlar için iyi gelen yağlar ve gıdalar bu tarifte.

Mutfağımızda zaten bulunan veya kolayca ulaşabileceğimiz malzemelerle doğal çözümler oluşturmak insana kendini çok iyi hissettiriyor.

Bunlara örnek olarak daha önce paylaştığım evde siyah nokta maskesi yapımı, evde zerdeçal maskesi, evde akne tedavisi, evde soyulabilir yeşil çay maskesi tarifi, evde sivilce izi tedavisi ve evde boyalı saç bakımı yazılarıma bakabilirsiniz.

Bugün ise yüz bakımı için evde yapılabilecekler listesine bir yenisini ekliyorum ve yüzdeki lekelere ne iyi gelir diye soranlara doğal çözüm sunuyorum.

Yüzdeki lekeler için evde doğal maske tarifi

Şimdi size yüzdeki lekelere iyi gelen şeyler neler sıralayacağım. Bu malzemelerden kullanarak maske yapabilir toniğinizin veya kreminizin içine bu malzemelerden ekleyebilirsiniz. Ki bunun da tarifini vereceğim.

Cilt lekeleri için aloe vera : Suyu veya jeli direkt olarak sorunlu bölgeye uygulayıp sabah akşam 30 dakika bekletmeniz yeterli. Ilık suyla durulayıp ardından serum ve nemlendiricisinizi uygulayın.

Elma sirkesi : 1 kaşık sirke ile 1 kaşık suyu karıştırın. İsterseniz içine bir kaç damla da limon ekleyin. Bölgeye uygulayıp 10 dakika bekleyin ve ılık suyla durulayıp nemlendiricinizi sürün.

Yüze ne sürülür?

Hin yağı : Sadece saç bakımında değil, ciltteki lekeler için evde doğal aydınlatıcı maske tarifi için de kullanabileceğiniz harika bir yağ. Bir kaç damlayı direkt lekelerin üzerine sabah akşam uygulayın.

Lekeler için yabanturpu maskesi

Yabanturpu : Ezerek püre haline getirin ve cildinize sürüp 15 dakika bekleyin. Ilık suyla durulayıp kreminizi sürün. Haftada 2-3 kez yapın.

Oksijenli su : 1 çay kaşığı oksijenli su ile sütü karıştırın, pamuk veya makyaj pamuğu ile sorunlu bölgeye uygulayın. 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın ve günlük rutininizi yapın.

Nohut maskesi : Ezilmiş nohuta bir miktar su ekleyip iyice karıştırın. Krem kıvamındaki karışımı yüzünüze sürün ve yarım saat bekletip ılık suyla durulayın.

Aydınlatıcı limon maskesi : 1 dilim limonu keserek bölgeye uygulayın. Eğer cildiniz hassas veya kuruysa içine bir miktar gül suyu ekleyip makyaj pamuğu ile sürün.

Papaya maskesi tarifi : Papayanın çekirdeklerini çıkartıp blenderdan geçirin. Krem haline gelen karışımı sabah akşam 30 dakika cildinize uygulayın daha sonra yüzünüzü yıkayın.

Garnier taze karışım hyaluronik asit kağıt yüz maskesi

Evde doğal arındırıcı ve aydınlatıcı lekeleri geçiren maske tarifi

Yüzdeki lekeler için evde maske tarifi yapmak isteyenler yukarıdaki tüm tarifleri ve içerikleri kullanabilirler. Buna ek olarak şimdi size evde doğal arındırıcı ve aydınlatıcı lekeleri geçiren maske tarifi vereceğim.

Maya maskesi tarifi ve beyaz melek maskesi tarifi bu konuda oldukça etkili ama bunların dışında şimdi vereceğim tarifler de alternatif olsun. Ki istediğinizi kolayca seçin.

Maydanoz maskesi tarifi : 4-5 dal maydanozu 1 çay kaşığı karbonat ve yarım yemek kaşığı yoğurt ile birlikte blenderda çekin. Uygulama yaptıktan sonra 15 dakika bekleyip yüzünüzü yıkayın.

Portakal maskesi : 1 çay kaşığı portakal kabuğu rendesi, bir miktar portakal suyu ve sandal ağacı yağını karıştırın. Yüzdeki lekelere doğal çözüm arayanlar için iyi bir aydınlatıcı ve arındırıcı.

Yüzdeki lekeler için evde zerdeçal maskesi tarifi : 2 yemek kaşığı pirinç suyu ile 2 yemek kaşığı un ve 1 çay kaşığı zerdeçalı iyice karıştırın. Yüzünüze sürüp 20 dakika bekletin ve yıkayın.

Evde doğal maske yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Hazırladığınız tüm karışımları önce bileğinizin içine küçük bir miktarda sürün ve 5-10 dakika kadar bekleyin. Evde doğal maske yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemlisi bu.

Çünkü malzemelerden biri veya bir kaçı size alerji yapıyor olabilir. Hepsini birden cildinize sürmeden önce böyle bir reaksiyona maruz kalmayacağınıza emin olun.

Eğer kaşıntı, yanma gibi bir hisse kapılırsanız hemen ılık suyla yıkayın ve neyin buna yol açtığını anlamak için bir sonraki karışımınızda bazı malzemeleri çıkartın.

Veya kullandığınız şeyleri tek tek deneme yoluyla da emin olabilirsiniz. Çünkü herkesin bünyesi farklıdır. Bol güzellikler ve sağlık dilerim 🙂

Visited 1 times, 1 visit(s) today