11 Aralık 2023 22:11
Evde Çatlak Maskesi Ve Kremi

Çatlaklar için ne yapılmalı? Onları azaltmak ve onlardan kurtulmak mümkün hem de doğal yöntemlerle. Size evde çatlak maskesi ve kremi yapımı ile ilgili anlatacaklarım var.

Çatlak neden olur? Hamilelik döneminde, kilo alma, kas geliştirme amaçlı egzersizler sonucu hem kadınlarda hem de erkeklerde ortaya çıkar. Özellikle karın, göbek, kol içi, bacaklar ve kalça bölgesinde görülür.

Mor, açık pembe, beyaz ve açık gri gibi renklerde oluşabilirler. Derinin alt katmanı gerildiğinde meydana gelen çatlaklar, özellikle hamilelik veya ani kilo alma durumlarında ortaya çıkmaya başlar.

Evde çatlak tedavisi için doğal tarifler

Şimdi size evde çatlak tedavisi için dünyanın dört bir yanında kullanılan ve en çok işe yarayan doğal tarifler arasından seçerek paylaşacağım.

Argan yağı ve E vitamini maskesi

Argan yağı e vitamini maskesi

Argan yağı özellikle saç bakımında kullanılan harika bir yağdır. Ancak çatlaklar üzerinde etkili yağlar arasında da yer alır. Bir miktar argan yağının içine biraz e vitamini yağı ekleyip bölgeye uygulayın.

Kahveyle yapılan kürler

Patates suyu maskesi

Patates suyu maskesi

Patates nişasta içerir aynı zamanda beyazlatıcı etkisi vardır. Melek maskesi tarifinde bahsetmiştim. Göz çevresinde de bu yüzden kullanılır. Düzenli olarak kullanıldığında özellikle kırmızı çatlaklar üzerinde çok etkilidir.

Çatlak tedavisi için bu şekilde evde çatlak kremi hazırlayabilirsiniz. Tüm karışımların içine hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve E vitamini ekleyebilirsiniz.

Hintyağı maskesi

Hintyağı maskesi

Hintyağını direkt olarak bölgeye uygulayıp 15-20 dakika kadar masaj yapın ve üstüne sıcak havlu koyun. Vücut çatlakları nasıl geçer denildiğinde bu yöntem oldukça etkilidir.

Evde çatlak maskesi ve kremi yapımı

Çatlaklara ne iyi gelir denildiğinde beslenme de çok önemlidir. Günde ortalama 2 litre su tüketmek, C vitamini, E vitamini, Omega-3 yağ asitleri ve kolajen kullanımının faydası olur.

Vücut çatlakları nasıl yok edilir denildiğinde evde çatlak maskesi ve kremi yapımı ile daha ekonomik çözümler bulabilirsiniz.

Aloe vera çatlak maskesi

Aloe vera çatlak maskesi

Vücuttaki hem beyaz hem kırmızı çatlaklar için evde aloe vera çatlak maskesi yapmak en çok işe yarayan yöntemlerden biri. hindistan cevizi yağı ile karıştırıp bölgeye her gün 20 dakika uygulayın.

Aloe vera aynı zamanda sivilce ve akneye en iyi gelen yağlar arasındadır. Bunun yanı sıra güneş yanığına ne iyi gelir sorusunun da cevabıdır. Faydaları çok fazla.

Çatlaklar için kahve maskesi

Çatlaklar için kahve maskesi

Ya hazır olarak aldığınız kahve ile ya da türk kahvesi telvesi ile zeytinyağını karıştırın, içine biraz limon da sıkabilirsiniz. Bölgeye uygulayın ve yaklaşık 5 dakika kadar masaj yapın. 20 dakika bekletip temizleyin.