Sivilce İzi Nasıl Geçer? Evde Tedavisi İçin Maske Tarifi

Sivilce izi nasıl geçer tedavisi maske tarifi

Sivilce izi nasıl geçer? Türüne göre farklılık gösteren ve buna bağlı olarak tedavisi de farklı yapılması gereken bir sorun. Evde sivilce izi için maske tarifi ile bu sorundan kurtulmak mümkün mü?

Öncelikle üç çeşit sivilce var. Sizinki hangisi? Zaman zaman ortaya çıkan siyah veya beyaz başlı olanlardan mı? Kırmızı, iltihaplı ve ortası da kırmızı olanlardan mı? Yoksa cildin daha çok altında çıkan ağrılı, şiş olanlardan mı?

Erken teşhis hayat kurtarır” derler ya, bu durum yüzümüzde meydana gelen bu arkadaşlar için de geçerli. Daha en baştan alacağımız önlemler ve atacağımız adımlar hem bir an önce yok olmalarını sağlar hem de iz bırakmamalarını.

Bu durumda eğer üçüncü türdeyse yani ağrılı ise bir cilt doktoruna baş vurmakta fayda var. Diğer ikisi için evde yapılabilecekleri birazdan anlatacağım.

Sivilce izi tedavisi için kimyasal peeling ve mikrodermabrazyon

Hızlı çözüm için çok kolay bir şekilde yaptırabileceğiniz iki uygulama kimyasal peeling ve mikrodermabrazyon. Sivilce izi tedavisi için fraksiyonel lazer, dermabrazyon ve laser resurfacing denilen cilt yenileme uygulanabilir. Bunlar en iyi sonuç verenlerdir.

kimyasal peeling mikrodermabrazyon

Bazı durumlarda uzman, derinin altına çok küçük iğnelerle deri seviyesini eşitlemek için özel sıvı enjekte edebilir. Bazen ufak bir operasyonla minik kisti deriden çıkartabilir. Bunların hepsi 10 dakika ile 1 saat arası süren basit işlemlerdir.

Eğer koyu renkli sivilce lekesi varsa cildinizde, sayfanın altındaki maskeleri uygulayabilirsiniz. Normalde en fazla 3-6 ay içinde yok olup gideceklerdir ve bu maskeler bu süreyi hızlandıracaktır.

Retinol işe yarar?

Evde sivilce tedavisi için maske tarifi

Sivilce izi nasıl geçer dediğimizde evde hazırlayabileceğimiz bir kaç maske tarifi de bize çok yardımcı olacaktır. Kullanabileceğimiz malzemeler şunlardır :

  • Hindistan cevizi yağı
  • Shea butter (karite yağı)
  • Toz zerdeçal
  • Karbonat
  • Bal limon
  • Organik elma sirkesi
  • Aloe vera

Daha önce sivilce ve akneye en iyi gelen yağlar yazımda konudan detaylıca bahsetmiştim. Listedekiler ile hem sivilce olmaz hem de var olanlar yok olur.

sağlıklı bir cilt için

Güzel ve pürüzsüz bir cilt için haftalık olarak yüz bakımı için evde yapılabilecekler listesini uygulamak çok yardımcı olacaktır. Ama bununla da bitmiyor.

Burun yağlanması ve siyah noktalar nasıl geçer?

Sağlıklı bir cilt için yapılması gerekenler

Sağlıklı bir cilt için maskeler ne kadar önemliyse, yapılması gerekenler listesini düzenli bir şekilde hayatımıza sokmak da o kadar önemli.

Sivilce en iyi geçiren eczane ürünleri

Örneğin sağlıklı bir cilt için ne kadar su içilmeli denildiğinde bunun cevabı günlük ortalama 1.5-2.5 litre kadar. Tabii ki beslenme de çok önemli bir yerde. Yani cipsler, çikolatalar, börekler, şekerli içecekler ve yiyecekler tüketmemek gerekiyor.

Cildi tahriş edecek sertlikte peeling yapmamak, güneşe çıkarken koruyucu kullanmak, cilde en iyi gelen vitaminler ve serumlar ile bir rutin hazırlamak önemli.

Kil maskesi ve hyalüronik asit güzel bir cilt için olmazsa olmazlardan. Ve elbette makyajla uyumak gibi bir alışkanlığınız olmamalı, makyaj temizliği çok önemli.

Visited 1 times, 1 visit(s) today