Garnier Hyaluronik Asit Kağıt Maske Yorum Ve İnceleme

Garnier taze karışım hyaluronik asit kağıt yüz maskesi

Garnier taze karışım hyaluronik asit kağıt yüz maskesi yorum ve inceleme yazısı hazırlamanın bence tam vakti. Çünkü bu ürünü kullananlar ne düşünüyor bilmiyorum ama benim söyleyeceklerim var.

Öncelikle ben kağıt maskeleri pek sevmiyorum. Yüzümde ağırlık yapıyor, bir şey yiyip içemiyorum, ayrıca korkunç gözüküyorum. Son madde işin esprisi ama krem veya jel formülündekilerle daha rahat ediyorum.

Kağıt maskenin amacı ürünü yüzde hapsetmeye yardımcı olmak. Hani saç bakımı yaptığımızda kafamızı sarıyoruz ya, işte o mantık. Isıyla birlikte ürünün daha etkili olmasını sağlamak.

Garnier hyaluronik asit maske kullananlar

Ben tamamen denemek amacıyla sadece bir tane aldım. Hyaluronik asit faydaları ile ilgili daha önce bir yazı yazmıştım zaten. Bu yüzden kuru yapılı olan cildime genelde nemlendirici ve canlandırıcı ürünler seçiyorum.

Garnier hyaluronik asit maske kullananlar ilk önce maskenin göz kısmının oturmadığını fark edecekler. Pakette iki ayrı bölme var. Birinde maske kuru bir şekilde duruyor, diğerinde de jel var. Ki bu iyi düşünülmüş.

Çünkü kağıt maske jelle bir arada olduğunda tutması, açması çok daha zor oluyor. Bu şekilde hiç değilse jelin içine batırıp yüze daha kolay yerleştirebiliyorsunuz.

Garnier hyaluronik asit maske

Ancak burada “kendin karıştır” diye bir yazı var. Yani alt kısmı yukarı doğru ittirip jeli maskeyle paketin içindeyken birleştiriyorsunuz ve öyle çıkartıyorsunuz. İşte “taze karışım” derken bunu demek istiyorlar.

Hani kendin o anda taze taze hazırla diye. Böyle yapmak zorunda değilsiniz. Yani iki ayrı bölümü de ayrı ayrı açabilirsiniz ancak bunun için jel olan kısmı açmaya makas istiyor.

İlk iş olarak bence maskeyi çıkartıp göz kısmını makasla birazcık kesmeniz lazım. Ki benim gözlerim küçük olmasına rağmen, kağıt kısım kenarlardan oturmadı ve gözüme değdi. Bu da oldukça rahatsız ediciydi.

Biliyorsunuz daha önce JMsolution Water Luminous SOS Ringer su maskesi kullanmıştım ama onu uygulamak daha kolaydı ve etkisi de oldukça iyiydi.

Garnier hyaluronik asit kağıt maske yorumlar

İlk inceleme ve gözlem kısmı bu şekilde. Şimdi gelelim Garnier hyaluronik asit kağıt maske yorumlar kısmına. Az önce de dediğim gibi paketi açmak biraz sıkıntılı.

Kullanımı kolay ve her klasik kağıt maske gibi diyebilirim. Paketi açtıktan sonra kağıdı jele batırıp, temiz yüzünüze uyguluyorsunuz. İçinde elbette yine çok fazla jel var. Ben üç gün ayrıca kullandım.

Garnier kağıt maske

Hatta kollarıma bacaklarıma sürdüm çünkü ağzı açık şekilde fazla bekletmemek gerekiyor. Bence bu kadar fazla jel koymaya gerek yok.

Kağıdın göz kısımları çok küçük kesilmiş. Yüzüme tam yerleştirmeme rağmen kağıt hep gözüme değdi. En baştan makasla biraz daha genişletmek gerektiğini düşünüyorum.

Garnier taze karışım hyaluronik asit kağıt maske kullanmak isteyenler burada bahsettiğim şeylerden ve yorumlarımdan umarım faydalanabilirler.

İlk kullanımda yoğun jel kıvamını hissediyorsunuz zaten. Ben yüzümde 15 dakika kadar beklettim. Daha fazla da bekletebilirsiniz ama kağıt rahatsız edici ve dediğim gibi göz kenarlarımı da rahatsız etti.

Daha sonra kağıdı kaldırıp atıyorsunuz ve yüzünüzü yıkamıyorsunuz. Zaten jel o kadar kıvamlı ve yoğun ki, yüzünüz gün boyu yapış yapış kalıyor. Üstüne makyaj yapamazsınız. O yüzden akşam yapın bence.

Garnier taze karışım hyaluronik asit kağıt yüz maskesi içinde ne var ve nasıl kullanılır paketin arkasında anlatıyor, fotoğrafını buraya da koyayım sizin için.

Garnier hyaluronik asit kağıt maske içindekiler nasıl kullanılır

Ürün değerlendirmesi ve puanlama

Şimdi Garnier taze karışım hyaluronik asit kağıt maske için ürün değerlendirmesi ve puanlama kısmına geçelim.

Kokusu : 8/10 (kötü bir kokusu yok)
Dokusu : 9/10 (hyaluronik asitin olması gerektiği gibi)
Yapışkanlık : 10/10 (yapışkanlık oldukça yoğun)
Kullanım kolaylığı : 3/10 (jel kısmı makasla kesmek lazım ve göz kısmı küçük)
Etki : 7/10
Fiyat : 9/10
Tekrar alır mıyım? Hayır

Evet yoğun bir şekilde nemlendiriyor, cildi canlandırıyor ama burada bahsettiğim zorlukları düşündüğümde tekrar alıp kullanmayı pek düşünmem.

Tavsiye eder misin derseniz, evde soyulabilir yeşil çay maskesi yapmak bence daha iyi bir fikir olur ya da keten tohumu ve chia tohumu maskesi yapmak.

Visited 2 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın