Fito Krem İşe Yarıyor Mu? Kullanımı ve Cilde Faydaları Neler?

fito krem cilde faydaları işe yarıyor mu kullanımı

Fito krem eczanelerde bulabileceğiniz antiseptik ve sikatrozan bir kremdir. Fiyatı, kullanımı, cilde faydaları nedir? Fito krem işe yarıyor mu? Bu yazımızda bunlara bakacağız.

Antiseptik özelliğiyle Fito kremin etki gösterdiği en iyi alan yanık ve yaralardır.

Antiseptik ne demek? Antiseptik nelerde bulunur?

Antiseptik ne demek? Virüs, bakteri, mantar gibi tek hücreli canlıları yok eden demek. Pek çok antiseptik merhem vardır fakat doğal antiseptik yiyecekler de vardır.

fito krem kullananlar

Mesela antiseptik nelerde bulunur dediğimizde aklımıza ilk olarak sarımsak, elma sirkesi, zerdeçal, ekinezya, hindistan cevizi yağı, kekik yağı ve lahana gelir. Bu gıdalardan en az bir tanesini günde bir kez tüketmek, insanı virüs, bakteri ve mantarlardan korur.

Sikatrizan ne demek? Ne işe yarar?

Fransızca’daki cicatrizant kelimesinden gelmektedir. Yaraları çabuk iyileştiren demek. Yara izlerini geçiren demek.

Fito kremdeki hem antiseptik özellik hem de sikatrizan, yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesini ve iltihap kapmamasını sağlar.

Fito krem işe yarıyor mu?

Fito krem kullananlar oldukça memnun. Özellikle sinek ısırığının oluşturduğu şişlik ve kaşıntı, her türlü yanık ki buna güneş yanığı da dahil, su toplaması, iltihaplı yaralar üzerinde çok fayda sağladıklarını söyleyenlerin sayısı oldukça fazla. Güneş lekesini geçiren krem.

fito krem cilde faydaları neler

Yani fito krem işe yarıyor mu diye merak edenler için kesinlikle yarıyor diyebilirim. Ben elimi yaktığımda kullanmıştım acıyı hemen geçirdi. Bir kaç gün daha sürmeye devam ettim ve yara izi de kalmadı.

Madecassol krem mi daha iyi Fito krem mi? diye sorarsanız bu kremin kokusu ve dokusu daha iyi diyorlar yorumlarda. Ama ikisinin de etkisi benzer ve ikisi de çok güzel.

Fito krem kullanımı ve cilde faydaları

Fito krem kullanımı oldukça basit. Kullanacağınız alana göre bir miktar kremi elinize alıp, bölgeye uyguluyorsunuz. Günde iki üç kez yaralar üzerinde uygulayabilirsiniz.

Şimdi gelelim cilt üzerindeki etkilerine. Çünkü Fito krem cilde faydaları açısından da sıkça kullanılan kremlerden.

Yanık, morluk, göz çevresi morlukları, çatlak, sivilce, akne, egzama, makat çatlağı ve dikiş izi için dahi kullanılıyor. Kaşınan kepekli saç derisine dahi süren var.

fito krem ne işe yarıyor

Her evde bulunması gereken kremler kategorisinde yer alıyor. Fito krem kullananlar cilt üzerinde oluşan mantarlarda da oldukça faydalı olduğunu söylüyor.

Ayrıca Fito krem pişik için de çok ideal. Bebekler üzerinde hatta hayvanlar üzerinde de doktor tavsiyesi ile çok rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Ayrıca ayak mantarı veya genital mantar için de iyi bir çözüm. Fito krem fiyat olarak da uygun 2020 itibariyle 17-18 TL civarında.

Visited 17 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın