Keten Tohumu ve Chia Tohumu Maskesi

Doğal yüz maskelerini tercih ediyorsanız, evde hazırlanan maskeler size daha cazip geliyorsa bu keten tohumu ve chia tohumu maskesini de çok seveceksiniz.

Çünkü bu, içinde bulunan vitaminler sayesinde hem yaşlanmayı önleyen maske hem de cildi gençleştiren maske.

Mimik çizgileri henüz oluşmaya başlıyorken önlem almak ve gerekli bakımı yapmak, onların kalıcı kırışıklıklara dönüşmesini engeller. Haftada bir kez, dönüşümlü olarak evde hazırlanan doğal maskelerinizden yapmanız cildinizi çok daha genç tutacaktır.

Kırışıklık giderici maske tarifi

Önce bir yemek kaşığı keten tohumu ve chia tohumunu ufak bir tencereye 1 çay bardağı su ile birlikte koyarak kısık ateşte kaynatın. Su fokurdadığında altını kapatın.

chia maskesi

Jel kıvamına gelen karışımı ince süzgeçten geçirip tanelerinden kurtulun. Karışımı kolay bir şekilde uygulamak için, bitmiş olan göz kremi roll-on kabını kullanabilirsiniz. İçini iyice temizleyip, maskeyi doldurun.

Kirpiklerinize değdirmeden, roll-onu tüm göz çevrenizde dolaştırın. Bu maskeyi boyun maskesi olarak da kullanabilirsiniz.

keten tohumu maskesi

Yaşlanmayı önleyen bu doğal maskenin içinde omega3, omega6, antioksidan, 30 gr protein, kalsiyum, mineral, A vitamini, bakır, demir, B C E K vitamini ve magnezyum var. Tüm bu vitamin ve mineraller keten tohumu ve chiya tohumu karışımının bir mucizesi.

Hal böyle olunca da bu doğal maske, cildinizin gençleşmek için ihtiyaç duyduğu her şeyi barındırıyor. Haftada bir bu maskeyi uyguladığınızda doğal botoks maskesi etkisi oluşturacak.

Bir cevap yazın