11 Aralık 2023 22:53
Evde organik güneş yağı yapımı

%95 korumalı ve aynı zamanda bronzlaştırıcı güneş yağı evde nasıl yapılır? Doğal ve organik, içeriği temiz, katkı maddesiz, kimyasallar içermeyen bir güneş yağı tarifi ister misiniz?

Daha önce yazdığım evde çatlak maskesi yapımı, evde doğal aydınlatıcı leke maskesi yapımı ve evde siyah nokta maskesi yapımı yazılarıma sizden çok olumlu geri dönüşler geldi.

Yine böyle evde kendimizin yapabileceği tarifler paylaşır mısın dediniz. Ben de yazın olmazsa olmazı hatta çoğu kişinin kışın da kullanmaya başladığı bir güneş kremi tarifi paylaşmak istedim.

Evde güneş yağı nasıl yapılır?

Öncelikle belirtmem gerekir ki bu tarifi hem yaz hem de kış için kullanabilirsiniz. Çünkü sürdüğünüzde yağlı vıcık vıcık bir yapısı olmuyor.

Evde güneş yağı nasıl yapılır diye merak edenler için kimyasallardan uzak, %95 koruyuculu ama aynı zamanda bronzlaştırıcı bu tarifi mutlaka denemeniz gerekir.

Tarifi birebir burada anlatıldığı şekilde hazırladım. Bendeki şişe biraz daha büyüktü ve o kadar bereketli oldu ki. Bir şişe bana 3 ay yetti.

Sadece bronzlaşmadım aynı zamanda cildimin de beslendiğini güzelleştiğini hissettim. Özellikle benimki gibi kuru ciltler bu tarifi bence mutlaka denemeli.

Aynı zamanda çoğu yaz başıma gelen güneş yanığı sorununu bu yağ sayesinde hiç yaşamadım. Bunun için bile kendisine 10 puan veriyorum.

Ev yapımı tarifler

Ben ev yapımı tarifleri çok seviyorum. Elbette kozmetik ve bakım alışverişi de çok sevdiğim ve sıkça yaptığım bir şey. Ama kimyasallardan uzak içerikleri evde hazırlamanın keyfi de bir başka.

Tıpkı sizinle de daha önce paylaştığım evde zerdeçal maskesi tarifi, evde soyulabilir yeşil çay maskesi tarifi, evde sivilce maskesi, evde boyalı saç bakımı ve evde keratin bakımı yazıları gibi.

Ev yapımı tarifler bitti mi? Bitmedi. Evde kabarık saç bakımı, evde akne tedavisi, evde yüz bakımı, evde yapılacak spor hareketleri, evde yapılacak saç maskeleri de bu listeye dahil.

Ev yapımı tarifler

Hatta sadece bakım, güzellik değil, sizinle yeme içme üzerinde de ev yapımı tarifler paylaşmıştım. Mesela evde ekmek yapımı ya da evde muzlu ekmek banana bread tarifi veya gigi hadid makarna tarifi ve dalgona kahve tarifi, evde frapucciono tarifi gibi onlarca ev yapımı tarifler paylaştım.

Çünkü bazı ürünleri elbette satın almamız gerekiyor ama evde yapabileceklerimizi kendimizin hazırlaması hem daha ekonomik oluyor hem de daha güvenilir. En azından içinde herhangi bir katkı maddesi olmadığını biliyoruz.