Mouse Bilgisayarı Açıyor

Mouse fare

Fareye dokununca bilgisayar çalışıyor

Günlerdir çözümünü bulmaya çalışıp artık kafayı yeme raddesine geldiğim bir sorunun çözümünü sonunda buldum. Ve bu çözümü sizlerle de paylaşmak istiyorum. Çünkü internette arama yaptırdığımda, işime yarayacak hiçbir çözüm bulamamıştım. Siz de eğer bu sorunu yaşıyorsanız, umarım bu sayfayı bulup okursunuz.

Belki bir teşekkür yorumu bile yazarsınız, kim bilir :)

Mouse fare

Mouse hareket edince bilgisayar açılıyor

Gece uyumadan önce bilgisayarımı kapatıp yatıyordum. Sabah bir uyanıyordum ki kendi kendine açılmış. En ufak bir harekette bilgisayar kendi kendine açılıyordu. Delirmek üzereydim. İnternette arama yaptım fakat mouse hareket ettiği zaman pc açılıyor diye işime yarayacak bir çözüm bulamadım. İşte çözümü anlatıyorum.

Özellikle Windows8’de bu sorunun yaşandığını düşünüyorum. Kontrol Panel’e girin. Yani Deneyim Masası. Oradan Donanım ve Ses’e tıklayın. Ardından Aygıt Yöneticisi’ne girin. Şimdi Fare ve diğer işaret aygıtları’na girin. Onun altında farenizin adı çıkar. Bende Microsoft PS/2 faresi yazıyor mesela. Hey canına yandığımın faresi :)

Şimdi farenin adına sağ tıklayıp Özelikler’e girin. Yukarda bir menü var. En sağda Güç Yönetimi yer alıyor. Tıklayın. Cennete hoş geldiniz! Bu aygıt, bilgisayarı başlatsın seçeneğini kaldırın.

Artık bilgisayarınızı kapattığınız zaman gerçekten kapanacak. Ve masa hareket edince bilgisayar açılmayacak. Mouse hareket edince fare hareket edince pc çalışmaya başlamayacak.

Büyük geçmiş olsun :) Sevgiler!

14 yorum

  1. Kardeşim allah senden razı olsun benim ps hem fareden hemde klavyeden entırra basınca çalışıyordu şimdi ikiside düzeldi artık bilgisayar kendi kendine çalışmıyor teşekkür ederim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*