Ünlülerin Photoshop Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları

gwen stefani fotosoplu ünüler photoshop öncesi sonrası

Gazetelerde, dergilerde ve tabii ki internette, hergün pek çok ünlünün fotoğrafını görüyoruz. Instagram’ın filtrelerinin olduğunu biliyoruz. Artık cep telefonlarında da pek çok filtre uygulaması var fakat ünlülerin dergilere ve gazetelere verdiği pozlar, profesyonel fotoğrafçılar tarafından photoshop uygulanarak yayınlanıyor.

Film afişlerinde de elbette photoshop oluyor. Örneğin King Arthur filminde, Keira Knightley fotoşop öncesi ve sonrasında ne kadar değişmiş bakın.

Keira Knightley king arthur photoshop

Bu da şu demek oluyor. Bizim kusursuz, pürüzsüz olarak gördüğümüz ve özendiğimiz ünlülerin de aslında pek çok kusuru var. Belki de hepsi Marilyn Monroe gibi simetrik yüz sahibi olmak isterdi, kim bilir.

Beyonce’dan Madonna’ya Britney Spears’ten Kim Kardashian’a kadar ünlülerin photoshoplu ve photoshopsuz hallerine şimdi bir bakalım.

Ünlülerin photoshop öncesi ve sonrası fotoğrafları birbirinden çok farklı

Bakın fotoşoplu ünlüler aslında olduklarından ne kadar farklı. Yani efektsiz resimleri, filtresiz fotoğrafları, fotoşopsuz ünlülerden çok değişik gözüküyor.

Elbette ünlülerin güzellik sırları var ama yine de yetmiyor ve dijital ortam için daha fazla efekt gerekiyor.

Fotoğraf düzenleme uygulamaları

Özellikle en çok fotoğraf paylaşılan uygulama olan Instagram için özel olarak geliştirilen resim düzenleme uygulamalarının her gün bir yenisi çıkıyor.

Ufak tefek kusurları kapatmakta gayet kullanışlı olan fotoğraf düzenleme uygulamaları artık herkes tarafından her an kullanılmaya başlanınca durum da elbette değişiyor.

Bu durum, insanları mutsuzluğa itiyor çünkü gerçekte oldukları hallerini beğenmekten vazgeçiyorlar. Yani photoshop öncesi ve sonrası fotoğraflar sanatçılar dışında insanları depresyona yönlendiriyor.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın