Mouse Bilgisayarı Açıyor

Günlerdir çözümünü bulmaya çalışıp artık kafayı yeme raddesine geldiğim bir sorunun çözümünü sonunda buldum. Ve bu çözümü sizlerle de paylaşmak istiyorum. Çünkü internette arama yaptırdığımda, işime yarayacak hiçbir çözüm bulamamıştım. Siz de eğer bu sorunu yaşıyorsanız, umarım bu sayfayı bulup okursunuz.

Belki bir teşekkür yorumu bile yazarsınız, kim bilir 🙂

Fareye dokununca bilgisayar çalışıyor

Gece uyumadan önce bilgisayarımı kapatıp yatıyordum. Sabah bir uyanıyordum ki kendi kendine açılmış. En ufak bir harekette bilgisayar kendi kendine açılıyordu. Delirmek üzereydim. İnternette arama yaptım fakat mouse hareket ettiği zaman pc açılıyor diye işime yarayacak bir çözüm bulamadım. İşte çözümü anlatıyorum.

Özellikle Windows8’de bu sorunun yaşandığını düşünüyorum. Kontrol Panel”e girin. Yani Deneyim Masası. Oradan Donanım ve Ses”e tıklayın. Ardından Aygıt Yöneticisi’ne girin. Şimdi Fare ve diğer işaret aygıtları”na girin. Onun altında farenizin adı çıkar. Mesela Microsoft PS/2 faresi yazar mesela. Hey canına yandığımın faresi 🙂

Şimdi farenin adına sağ tıklayıp Özelikler”e girin. Yukarıda bir menü var. En sağda Güç Yönetimi yer alıyor. Tıklayın. Cennete hoş geldiniz! Bu aygıt, bilgisayarı başlatsın seçeneğini kaldırın.

Artık bilgisayarınızı kapattığınız zaman gerçekten kapanacak. Ve masa hareket edince bilgisayar açılmayacak. Mouse hareket edince fare hareket edince pc çalışmaya başlamayacak.

Büyük geçmiş olsun 🙂 Sevgiler!

Visited 117 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın Yanıtı iptal et

Exit mobile version