Göz Şekline Göre Makyaj

Makyaj yaparken göz şekli önemli mi? Göz şekline göre makyaj yapmanın incelikleri nelerdir? Birbirine yakın veya uzak gözler için, çıkık patlak gözler için, çukur gözler için ve aşağı sarkık düşük gözler için makyaj önerileri.

Eğer göz şekline dikkat ederek göz makyajı yapılıyorsa gözlerin güzelliği en doğru şekilde ortaya çıkacaktır. Bu sayede etkileyici ve çarpıcı bakışlara sahip olunabilir. Peki ama nasıl mı?

Yakın Gözler İçin Makyaj Önerileri
Göz pınarları arasındaki mesafe gözün boyundan daha dar ise yakın gözlere sahipsiniz. Gözün dış kısmına çekilen eyelinerı bu bölgede hafifçe dağıtmak gözlerin daha uzak görünmesini sağlar. Yine gözün dış kısmına takma kirpik takmak veya da göz pınarlarına aydınlatıcı bir far sürmek gözlerin arasındaki dar mesafeyi uzaklaştırmaya yarar.

Uzak Gözler İçin Makyaj Önerileri
Göz pınarları arasındaki mesafe gözünüzden daha geniş ise uzak gözlüsünüz demektir. Uzak gözlerde amaç, eyeliner çekerken göz pınarlarını vurgulamaktır. Yapılmaması gereken uygulama ise kesinlikle göz pınarlarına aydınlatıcı ürünler kullanmaktır. Amaç gözleri birbirine yaklaştırmak olduğu için parlatıcı ürünler tam tersi gözlerin birbirine daha uzak görünmesine yol açar. Ayrıca göz pınarlarına yakın olan kısa kirpiklere daha fazla rimel sürülmelidir.

Çıkık Gözler İçin Makyaj Önerileri
Çıkık gözlere sahip olanların gözleri zaten dikkat çekicidir. Bu nedenle gözleri daha fazla vurgulamak yerine doğal ve nötr tonlar kullanılmalıdır. Ayrıca takma kirpik kullanılabilir; çünkü takma kirpik kullanmak gözlerin daha geride görünmesini sağlar.

goz makyaji

Çukur Gözler İçin Makyaj Önerileri
Gözlerin çukurda, kaş kemiğinin daha çıkık olduğu göz şeklidir. Göz kapağına açık renk far uygulanmalıdır. Göz çukuruna da koyu renk gölgelendirme yapılmalıdır. Kirpik diplerine koyu renk bir eyeliner sürülmeli ve ardından hafifçe dağıtılmalıdır. Kaşların hemen altına da aydınlatıcı bir ürün kullanılması önerilir.

Aşağı Sarkık Gözler İçin Makyaj Önerileri
Eyelinerın kuyruğu yukarı doğru uzatılabilir. Böylece gözün daha yukarı doğru ve simetrik durması hedeflenir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*