Hangi Tonlarda Makyaj Yapmalısın?

hangi tonlarda makyaj yapmalısın

Herkesin teni, göz tipi, yüz tipi birbirinden farklı. Her makyaj tonu ve şekli herkese yakışmaz. Makyaj yaparken ve bazı renkleri kullanırken dikkatli olmak gerekir. Çünkü bazen koyu bir ruj tüm güzelliğinizi yok edebilirken, bazen de açık nude bir ruj aynı şekilde sizi doldurabilir.

Elbette burada cilt alt tonunu bulmak çok önemli çünkü bu şekilde genelleme yapmadan, kendinize özel tonları bulabilirsiniz.

Özellikle kırmızı ruj konusuna değinelim. Kırmızı ruj her kadının makyaj malzemeleri arasında bulunur. Şık bir yemeğe giderken veya sevgiliyle buluşurken mutlaka sürülür. Fakat kırmızı ruj sürmek ve kırmızı rujun etkisinin olması gerektiği gibi olması için dişlerin beyaz ve düzgün olması çok önemlidir. Sararmış, yamuk yumuk dişleriniz varsa kırmızı ruj size göre değildir.

hangi renk makyaj yapmalıyım

Ten rengine göre hangi ruju sürmeliyim?

Koyu ruj kullanmayı seviyorsanız ve koyu renkteki rujunuzu gün içinde çalışırken sürmek istiyorsanız, rujun bardağa veya kağıda veya elinize yüzünüze bulaşma ihtimali çok yüksek. Ya bulaşmayan bir ruj kullanmalısınız ya da bordo ve tonları rujlardan gündüz için vazgeçmelisiniz. Zaten bordo makyaj tonları çok iddialı ve daha çok gece için kullanılmalı.

Ten rengine göre hangi ruju sürmeliyim

Gelelim pembe ve şeftali tonlarındaki rujlara. Gün içinde her yerde kullanabileceğiniz çok doğal tonlardaki pembe rujları sürerken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Pembe veya şeftali rengi rujla mavi göz kalemi, yeşil göz kalemi gibi iddialı ve zıt renklerdeki göz kalemlerini veye eyeliner kullanmamalısınız.

Hangi Tonlarda Makyaj Yapmalısın

Ten rengine göre hangi tonlarda makyaj yapmalısın?

Kahverengi tonlarında makyaj esmer kadınlara sarışın kadınlara, hemen hemen her kadına çok yakışır. Fakat bu makyaja gündüz açık renk bir ruj, akşam koyu renk bir ruj eşlik etmeli. Kahve tonlarını seviyorsanız şanslısınız. Ve göz makyajı aynı kalsa da dudaklara sürülen rujun rengi makyajın etkisini hemen değiştirir.

kahverengi tonlarında makyaj

Okul makyajı nasıl doğal ve güzel yapılır?

Okul makyajı en merak edilenlerden birisi. Okul makyajını günlük hayatınızda da kullanabilirsiniz. Makyaj var mı yok mu belli olmaz ve çok doğal bir makyaj olur. Hafif bir allık, tek kat sürülen bir rimel, pembe veya şeftali tonlarında hafif parlatıcılı bir ruj yeterli olacaktır.

okul makyajı

Bu makyaj tüyoları umarım işinize yarar. Benim bilmediğim şeyler vardı bu yazıyı size hazırlarken öğrenmiş oldum. Mesela dudak makyajıyla göz makyajı aynı anda çok koyu olmamalı. Açık olabilir ama koyu olması veya zıt renklerin gözde ve dudakta kullanılması yanlışmış. Sizin de bildiğiniz makyaj tüyoları veya önerileri varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın