Makyaj Temizliği Nasıl Yapılır?

makyaj temizliği

Makyaj, cildi tahriş etmeden nasıl temizlenir? Makyaj temizliğinde ne tür yöntemler kullanılmalıdır? Makyaj nasıl temizlenmelidir?

Makyaj yapıldı ve gün boyu bu şekilde vakit geçirildi. Artık makyajın çıkarılması gerekiyor. Çünkü fondöten, pudra gibi kozmetik ürünlerinden dolayı tüm gün hava alamayan cilt rahatlatılmalıdır.

Eğer makyaj temizlenmeden yatılırsa makyaj gözeneklere yerleşir ve sivilce oluşumuna, cilt lekelerine, hatta kırışıklık oluşumuna neden olur. Bunların dışında göz makyajı düşünüldüğünde kirpiklerde kalan rimel, kirpiklerin kırılmasına ve kopmasına neden olabilir.

makyaj nasıl temizlenir

Sağlık açısından bakıldığında makyajın temizlenip uykuya dalınması en doğrusudur. Bu konuya makyajla uyumak zararlı mı? yazımızda yer vermiştik.

Makyaj temizliği nasıl yapılır? Makyaj neyle çıkartılır?

Makyaj temizleme jelleri, temizleme sütleri, makyaj temizleme mendilleri vb. gibi bir çok ürünle makyaj temizlenebilir. Makyaj temizleme pedleri veya pamukla yukarıda sayılan ürünleri kullanarak makyajı hiç kalıntı bırakmadan çıkarın. Bu işlem yavaş hareketlerle yapılmalıdır.

Nemlendirici veya c vitamini içerikli ürünler kullanmak hem temizlik hem de koruma sağlar.

Makyaj temizliği neden önemli?

Kırışıklıklara sebebiyet vermemek için göz çevresine özel bakım ürünleri tercih edilmelidir. Göz çevresi morlukları için özel bakım yapılmalı.

makyaj temizleme

Makyaj temizliği nasıl yapılır?

Makyaj çıkarıldıktan sonra yüz suyla yıkanabilir. Doğal olduğu için gül suyu tonik olarak rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca kullanılacak ürünlerin içerikleri de kontrol edilmelidir. Cilt temizlendikten sonra cilt tipine uygun nemlendiricilerle cilt nemlendirilmelidir.

Cildi yoğun bir şekilde nemlendirmek önemlidir. Özellikle kuru ciltler ve hassas ciltler için elbette. Bunun için Rosense nemlendirici yüz bakım kremini tavsiye ederim. İçinde hem gül yağı var hem e vitamini var. Ayrıca b5 vitamini de içeren Rosense besleyici gül kreminden de çok memnunum.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

1 yorum

Bir yanıt yazın