Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı göz makyajı ya da diğer ismiyle buğulu göz makyajı nasıl yapılır? Resimli anlatımla, bu makyajı yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Bu yazımızda bahsedeceğiz.

Sonbahar ve kış mevsiminde mat tonların kullanıldığı makyaj tercih edilebilir. Göz makyajında ise bu mevsimlerde dumanlı göz makyajı rahatlıkla yapılabilir.

Her göz rengine kahverengi dumanlı göz makyajı yakışacaktır ancak özellikle kahverengi ve ela gözlerde kahve tonlarında dumanlı göz makyajı harika durur. Bakışlara bambaşka bir hava ve derinlik katar.

pembe renkli dumanli goz makyaji

Mavi, yeşil ve diğer renk gözler siyah, gri tonlarında dumanlı göz makyajını tercih edebilirler.

Dumanlı gözler günlük yaşamda da kullanılabilir. Uygulaması son derece kolaydır. Sadece bir eyeliner ve göz kalemi işinizi görecektir. Uygun bir renk göz kalemi ve eyeliner ile gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Hatta koyu bir ruj sürerek gece davetlerine katılabilirsiniz.

koyu bugulu goz makyaji

Uygulama aşaması ise şöyle:
İstenilen koyu renk bir göz farı göz kapağının uç kısmından gözün orta kısmına kadar dağıtılarak sürülür ve fırça yardımıyla far sonuna kadar uygulanır. Göz kapağının orta kısmına koyu tonlarda bir başka far sürülür. Far fırça ile yavaş hareketlerle dağıtılır. Koyu renk bir göz kalemiyle de göz kapağının dışına hat çekilir. Kirpikleri dolgun gösterecek dolgunlaştırıcı bir rimel sürülerek dumanlı göz makyajı tamamlanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*