11 Aralık 2023 21:53
balayında gidilecek yerler

Harika bir düğün yaptınız ve çok yoruldunuz. Artık balayına çıkma ve dinlenme vakti! Peki balayı için nereye gideceksiniz?

İşte balayında gidebileceğiniz 10 muhteşem yer önerisi. Özellikle yurtdışına hiç gitmediyseniz veya balayı tatiliniz için tekrar yurt dışında bir yer arıyorsanız bu liste tam size göre.

Fransız Polinezyası pek çok çiftin balayı için ilk tercihi. Tahiti ve Bora Bora gibi 118 adaya sahip olan bu bölgede baktığınız her yer cennet gibi.

tahiti bora bora adası

Balayında en çok tercih edilen yerler listesinde ikinci sırada İtalya var. Romantik Venedik ve muhteşem şaraplarıyla İtalya balayınızı unutulmaz kılacak.

venedikte balayı

Muhteşem şelaleleriyle Kauai’ye ve ünlülerin tatil yöresi olan Maui’yi barındıran Hawaii, balayı için vazgeçilmez yerlerden biri.

hawaii maui

Maldivlere gitmek kolay değildir ama Maldivleri unutmak da kolay değildir. Düğünden sonra yeni hayatınıza başlamak için Maldivler’de balayına gidebilirsiniz.

maldivlerde balayı

Beşinci sırada balayında tropik adalara gitmek istemeyenler için Güney Afrika var. Kruger Ulusal Parkında ve Franschhoek’te keşfedilecek onlarca şey sizi bekliyor!

kruger ulusal parkı

Altıncı sırada hala izole kalan Fiji var. Bu yüzden kendi kültürünü, eğlence biçimini ve mimarisini koruyor. Yeni evlenen çiftler de bu yüzden balayında burayı tercih ediyor.

fijide balayı

Balayı için en çok tercih edilen yedinci yer St. Lucia. Fotoğraf çekmeyi, tırmanmayı, spor yapmayı seven bir çiftseniz kaçırmayın.

balayında kayak

Karayiplerin kalbi St. Barts’ta balayınızı geçirebilirsiniz. Bu süre içinde Cartier’den alışveriş yapabilir, Eden Rock’ta rock yıldızlarıyla eğlenebilirsiniz. Ünlü Fransız eti, peyniri ve şarabı sizi bekliyor.

karayiplerde balayı

Cennet gibi muhteşem bir balayı

Ruhani bir kaçış, ilham ve yenilenme için yeni evlenen çiftlerin balayına gitmeyi tercih ettiği yer 9.yer Bali.

balide balayı

Balayında gidebileceğiniz yerler listemizin son sıradaki yeri İngiliz Virgin Adaları. Jay Z, Taylor Swift ve Beyonce’nin tatil için tercih ettiği bu adada eşinizle bol bol dalış yapabilir ve eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

virgin adaları balayı

Balayı sadece bir kez yaşanır ve hiç görmediğiniz harika yerleri görmeniz için belki de hayatınızdaki tek fırsattır. Peki siz balayınızda nereye gitmek isterdiniz? Yorum kısmına yazar mısınız 🙂