Selülit Tedavisi | Selülit Nasıl Geçer?

Selülit tedavisi nasıl

Bu yazımızda selülit nedir? Selülitin zararları nelerdir? Neden olur? Selülit tedavisi var mıdır? Nasıl yapılır? Selülitler nasıl geçer? Ne yaparsak bunlar gider? sorularının cevaplarına bakacağız.

Bazılarımız gerçekten doğuştan ve genetik olarak selülitsiz bir vücutla salına salına gezme şansını yakalayabiliyorlar. Bazılarımız ise, aynanın karşısına geçip, bu portakal kabuğu ve buruşuk görüntünün nereden çıktığını kendimize soruyoruz.

Kışın belki bunu fark etmiyoruz hatta umursamıyoruz bile, ama yaz oldu mu, sahiller doldu mu, bikini derdine düşerken bir bakıyoruz ki selülitler gözümüzün önünde.

Selülit nedir?

selülitli bacak

Derinin alt tabakasında yağ dokusunun çevresinde oluşur ve derinin üstünden pütür pütür bir görüntü olarak belirir.

Selülitler bir günde oluşmadığı gibi; sağlıksız yaşam, dengesiz beslenme, aşırı alkol alımı, sigara tüketimi ve bedensel hareketsizlik sonucu vücuda uzun süreli olarak yerleşmekte.

Selülitin zararları nelerdir?

Ne yazık ki oluşan selülitler görüntümüzü bozar ve bazı durumlarda kendimize güvenimizi de kaybetmemize neden olur. Bilinen bir gerçek var ki; şişman ya da zayıf birçok kadın, bu çukurumsu görüntüden oldukça rahatsız olduyor. İşte bu görüntüleri en aza indirmek ve tamamen kurtulmak için uzmanların önerilerine kulak vermek gerekiyor.

Selülit tedavisi | Selülit nasıl geçer?

Selülit tedavisinde masaj, doğru kişiler tarafından yapıldığı takdirde çok etkili bir yöntemdir. Tabii bunun yanında uzman kontrolünde diyet de yapılması gerekmektedir.

Selülit nedir yazım da ilginizi çekebilir.

Selilüt nasıl geçer? Başka bir tedavi yöntemi ise, selülitli bölgeyi sıkı sıkıya sarmaktır. Bu yöntemde kullanılan beyaz kil ile gözle görülür sonuçlar elde edilebilmektedir.

selülit nedir? nasıl geçer? selülit tedavisi

Pek çok kadın elbette selülit nasıl geçer diye düşünüyor ama bir sonraki maddeye geçmeden önce ufak bir parantez içinde, bacaklarımız olduğu için de şükretmeyi unutmayalım diye eklemek istiyorum izninizle.

Selülit tedavisi ayrıca dermaroller ile de yapılmakta. Bu uygulamayı da uzmanlar yapmalı çünkü selülitin olduğu cilt tabakası biraz derinde. Biz kendimiz bu işlemi yaparsak, cilde hasar verebiliriz.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın