Highlighter Nasıl Kullanılır? En Güzel Highlighter Markaları

highlighter nasıl kullanılır en güzel highlighter markaları

Highlighter profesyonel makyajın vazgeçilmezi gibi bir şey. Nasıl kullanılır ve sürülür? En güzel highlighter markaları hangileri? Nasıl uygulanır birlikte bakalım.

Çoğu zaman bir rimel bir ruj ile veya bir eyeliner rimel ve ruj ile makyajımızı bitiriyoruz. Günlük kullanım için bize yeterli geliyor. Ama şunu itiraf edelim ki hepimiz zaman zaman o fotoğraflarda gördüğümüz muhteşem makyajları da yapmak istiyoruz.

O özendiğimiz profesyonel makyajların bazı olmazsa olmazları var. Kontür ve highlighter da bunlardan biri. Kim Kardashian makyajsız da güzel veya Rihanna ama bunları kullandığında çok daha güzel olmuyor mu?

Güzel makyaj yapmanın püf noktaları

Güzel bir makyaj yapmak için öncelikle bakım şart. Bir ressam düşünün, sanatını icra edeceği kağıt veya tuval temiz ve pürüzsüz olmalı ki eseri de o kadar pürüzsüz ve güzel olsun. Ve kendini göstersin.

İşte tıpkı bunun gibi güzel makyaj yapmanın püf noktaları listesinde ilk sırada bu yer alıyor. İsterseniz evde soyulabilir yeşil çay maskesi yapın, isterseniz zerdeçal maskesi.

Cilt tonunu eşitlemek için doğal leke maskesi ve kuru ise maya maskesi en çok önerdiklerim arasında. İyi ve doğru bir temizlik ve bakım aşamasından sonra makyaj kendini çok daha güzel gösterir.

Güzel makyaj yapmanın püf noktaları

Çünkü daha önce de dediğim gibi yüzü temiz, pürüzsüz bir tuval haline getirirsek işe o zaman üstüne yapacağımız resim de kendini çok daha iyi bir şekilde gösterir.

Cilt temizleme ve bakımı kısmını hallettiysek, ki bu arada siyah nokta açık gözenekleriniz varsa bu iki sorun en çok halletmeniz gereken şey.

Çünkü makyajı berbat eden etkenler, bunlar için evde siyah nokta maskesi yapımı ve burun yağlanması ve siyah nokta nasıl geçer yazılarıma mutlaka bakın. Şimdi makyaja geçelim.

Highlighter nasıl kullanılır?

Highlighter nedir? Yüzün belli bölgeleri için uygulanan aydınlatıcıdır. Günlük makyajda pek kullanılıyor ama gece makyajının ve profesyonel makyajın olmazsa olmazıdır.

Highlighter nerelere sürülür? Türkçesi aydınlatıcı olan bu arkadaşı, aslında aydınlatmak ve ortaya çıkartmak istediğimiz her yere sürebiliriz. Özellikle elmacık kemiğinin üstüne, kaş altına ve kontüre daha da derinlik katmak için yanakların tam altına.

Tabii yazının en başında yazmam gereken şeydi bu ama şimdi aklıma gelmişken highlighter nasıl okunur onu da yazıp devam edeyim. Haylaytır diye okunuyor.

Güzel makyaj yapmanın püf noktalarından bir diğeri olan doğru ürün ve fırça seçiminden de bahsetmezsem olmaz. Çünkü mesela highlighter fırçası nasıl olmalı dediğimizde keskin uçlu ve ince olması gerektiğini bilmeliyiz.

highlighter fırçası nasıl olmalı

Özellikle profesyonel makyaj yaparken keskin ve ince bir alana parlaklık vermek amacıyla çoğunlukla soldaki kullanılıyor. Ama sağdaki de bir seçenektir. Her ikisi de yumuşaktır. Yani highlighter neyle sürülür dediğinizde bu ikisi de olur.

Highlighter hangi bölgelere uygulanır? elmacık kemiğinin üstüne, kaş bitimine doğu olan çıkık bölgeye, burun köprüsüne, göz pınarlarına ve çene kemiğine uygulanır. Göz pınarı için çok daha küçük ve sert bir fırça kullanmanız gerekir.

Şimdi highlighter nasıl kullanılır kısmına gelelim. Kalıcı ve kapatıcı fondöten önerileri yazımdaki herhangi bir fondötenle güzelce cildi badanalayın. Bu kısım önemli yoksa ürünler kendini göstermez.

Far, ruj, kontür, rimel, eyeliner hepsini bitirdikten sonra en son highlighter sürerek makyajınızı bitirmeniz gerekir. Nasıl kullanılır peki? Pigmentine göre hafifçe ve yumuşak hareketlerle tekrarlayarak.

En güzel highlighter markaları

Şimdi sıra geldi ürün seçmeye. En güzel highlighter markaları hangileri, en çok beğenilen ve uygun fiyatlı ile daha üst sınırlarda olan markalara bakalım.

loreal glow cherie light glow aydinlatici

Loreal Paris Glow Cherie Light Glow : Renkli, kokusu çok beğenilen uygun fiyatlı ürünlerden. Ancak cildiniz çok kuruysa bunu değil likit olanları tercih edebilirsiniz.

New Well aydınlatıcı highlighter
New Well aydınlatıcı highlighter : Yine uygun fiyatlı aydınlatıcı arayanlar için tavsiye edilen yoğun pigmentli ve simsiz bir yapısı var. Bunun handmade pudra olanı da var o da metalik görüntü veren simli olanı.
Max Factor miracle glow highlighter aydınlatıcı
Max Factor miracle glow highlighter aydınlatıcı : Bu ürün yukarıda gösterdiklerime göre fiyat olarak biraz daha pahalı ancak krem formunda. Simli değil, parmaklarınızla kolayca uygulayabilirsiniz. Çok aydınlatıcı değil, daha çok tüm yüze kullanılıyor ve bu şekilde genel bir aydınlık, canlılık veriyor. Yani bunu daha çok, baz olarak kullanabilirsiniz.
Maybelline çift taraflı kontür aydınlatıcı stick

Maybelline çift taraflı kontür aydınlatıcı stick : En güzel highlighter markaları arasında son olarak hem gölgelendirme hem de aydınlatma işlemini tek ürünle yapabileceğiniz bir ürün var. Nemli yapısı var, kuru ciltler için uygun. Kullanımı çok kolay ve pratik.

Ürünleri aslında cilt tipine ve cilt alt tonu nasıl bulunur yazımda anlattığım detaylara bakarak alırsanız daha iyi olur. Tıpkı kuru cilde yine kuru bir ürün kullanmanın iyi bir fikir olmayacağı gibi, nemli cilde de nemli bir ürün iyi olmayacaktır.

Bu yüzden temizlik, bakım ve ardından doğru ürün ile makyajda mucizeler yaratabilirsiniz. Mesela bu ilginç makyaj tasarımları aslında tam olarak bu kurallara uymuş eserler.

Bu yazıda anlattığım teknikleri uygular püf noktalarına dikkat ederseniz siz de oldukça verim alırsınız. Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Visited 3 times, 1 visit(s) today

3 yorum

Bir yanıt yazın