Kalıcı ve Kapatıcı Fondöten Önerileri

fondoten önerileri

Öyle bir fondöten istiyorum ki hem kalıcı olsun hem kapatıcı olsun. Lekeleri kapatan, kızarıklıkları kapatan, yüzümde pul pul olmayan ve cilt kusurlarını kapatan fondöten yok mu?

Bunun araştırmasına girdiğimde bir kaç değişik fondöten alıp denemek istedim. Ve denediğim bu fondötenlerle ilgili yorumlarımı da şimdi sizlerle paylaşacağım.

Nyx Total Control Fondöten

Nyx Total Control Fondöten

Nyx markasının çıkarttığı drop foundation yani damlatılarak sürülen bir fondöten. Kapatıcılığı çok iyi değilmiş gibi geliyor ve damlattığınızda hızlı kuruyor o yüzden damlatıp hemen yüzünüzde dağıtırsanız daha iyi sonuç alırsınız. Kapatıcılığı harika değil fakat kuru veya karma ciltler için uygun bir fondöten.

Note Mattifying Extreme Wear Fondöten

note mattifying fondöten

Spf 15 özelliğe sahip ve benim kullandığım 01 numara. Beyaz teniniz varsa bunu tavsiye ederim. Zaten Note Matifying Extreme Wear fondöteni genel olarak tavsiye ederim çünkü ben çok memnun kaldım. Yalnız cildiniz kuru veya karma ise bu fondöteni kullanmadan önce cildinize bir serum veya nemlendirici baz kullanırsanız iyi olur. Çünkü adı üstünde matlaştıran bir fondöten bu. Kapatıcılığı da harika!

Kalıcı ve Kapatıcı Fondöten Önerileri

Aynı zamanda kalıcı ve kapatıcı fondöten bulmak aslında hem fondötenle hem de cilt tipiyle ve yapılan cilt bakımıyla da alakalı. Cildimi her gün tonikleyip kremlemediğim dönemlerde hangi fondöteni kullanırsam kullanayım mutlaka pul pul oluyordu. O yüzden cilt bakımınızı ve günde 2 litre su içmeyi de ihmal etmeyin.

Farmasi Vfx Pro Camera Ready Fondöten

Farmasi Vfx Pro Camera Ready Fondöten

Retouched skin visual effect foundation olarak geçiyor ve özellikle kamera çekimlerinde iyi sonuçlar verdiği iddia ediliyor. Bu konuda haklılar mı? Evet haklılar. Kapatıcılığı gayet başarılı. Kuru ve karma ciltler için ve hatta yağlı ciltler için de uygun bir fondöten.

MakeUp Forever Ultra HD Fondöten

MakeUp Forever Ultra HD Fondöten

Ben 120 numarasını almışım ve bu sarı alt tonlu olduğu için ve ben de beyaz tenli olduğum için yüzümde daha pembemsi duruyor fakat kapatıcılığı iyi. Tavsiye eder miyim? Kuru ciltler için çok tavsiye etmem Note daha iyi.

Visited 1 times, 1 visit(s) today