Makyajla Müthiş Değişim Geçiren 10 Oyuncu

Plastik makyaj sinema makyajı değişen oyuncular

Sinema makyajı, bizim normal günlük yaptığımız makyajdan çok daha farklı. Plastik makyaj nasıl yapılır? Sinema oyuncuları makyajla değişiyor ve tamamen bambaşka biri haline geliyor. Hatta sadece başka bir insana dönüşmüyor, bir yaratığa da dönüştükleri oluyor.

Sinemada kullanılan efektlerle, makyaj yapmış gibi görünmek de mümkün fakat sinema makyajı bir meslek. Hem de ciddi bir meslek.

Plastik makyaj harikası değişim geçiren 10 oyuncu

Özel makyaj teknikleri kullanılarak ortaya çıkan görüntülere inanmak neredeyse imkansız. Sinemanın büyülü dünyasında gördüğümüz o oyunculara bakalım nasıl plastik makyaj yapılıyor? Makyaj öncesi ve sonrası oyuncularda nasıl değişimler oluyor birlikte görelim.

Jacob Tremblay – Auggie (Wonder)

jacob tremblay Auggie

Johnny Depp – James ”Whitey” Bulger (Kara Düzen)

Johnny Depp Kara Düzen

En beğendiğim erkek oyuncular Johnny Depp ve Christian Bale. Çocuk yaştan beri oyunculuk yapıyorlar ve her role giriyorlar. Meslekleri için kilo alıp veriyorlar, kendilerini değiştirmekten hiç çekinmiyorlar.

Yüz şekline göre kaş modelleri

Eddie Murphy – Saul (Amerikan Rüyası)

Eddie Murphy saul

John Matuszak – Sloth (Define Avcıları)

John Matuszak sloth

Emma Thompson – Nanny McPhee (Nanny McPhee Büyük Patlama)

Emma Thompson - Nanny McPhee

Kadın oyuncularda da Emma Thompson ve elbette Meryl Streep ayrıca Charlize Theron da yine değişiklik seven ve yaptıkları şeyi sadece bir iş gibi değil de sanat gibi gören kişiler. Mesleklerini yürekten sevdikleri çok belli.

En güzel highlighter markaları

Sinema makyajı | Makyajla müthiş değişim geçiren 10 oyuncu

Ben yıllarca cilt alt tonu nasıl anlaşılır diye düşünüp durmuş biriyken Avrupa’da ve Amerika’da kozmetik sektörü o kadar gelişmiş ki. İstediğiniz herkese veya her şeye dönüşebiliyorsunuz. Makyaj sanatçısı denilen kişiler oralarda mucizeler yaratıyor.

Biz tabii ki kendimize uygun olarak yağlı cilt bakımı ya da kuru cilt bakımı gibi, kendi işimizi görecek şeyler öğreniyoruz fakat bazen baktığım öncesi sonrası fotoğrafları beni şok etmeye devam ediyor.

Helena Bonham Carter – Kırmızı Kraliçe (Alis Harikalar Diyarında)

Helena Bonham Carter Kırmızı Kraliçe Alis Harikalar Diyarında

Daniel Radcliffe – Ig Perrish (Horns)

Daniel Radcliffe Ig Perrish Horns

Leonardo DiCaprio – J. Edgar Hoover (J. Edgar)

Leonardo DiCaprio - J. Edgar Hoover

Şu Leonardo Di Caprio’yu da bir tek Titanic’te sevdim. Sonradan yani zaman içinde bana itici gelmeye başladı. Hatta aldığı Oscar ödülünü de hiç hak etmedi diye düşünüyorum. Ama bu filmdeki sinema makyajı başarılı tabii ki.

Kae Alexander – Leaf (Game of Thrones)

Kae Alexander - Leaf Game of Thrones

Tolga Çevik – Sinan (Patron Mutlu Son İstiyor)

Tolga Çevik Sinan Patron Mutlu Son istiyor

Onlarda var da bizde yok mu 🙂 Türk sinemasına çok iyi bir örnek oldu Tolga Çevik’in Patron mutlu son istiyor filminde canlandırdığı Sinan karakteri. Zaten Tolga Çevik’in başarısı asla göz ardı edilemez.

Oyuncuların makyajla geçirdiği inanılmaz değişim sinemanın gizemli bir dünya olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Visited 4 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın